لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۶

درخواست سازمان ملل از همه کشورها برای پذیرش پناهجویان سوری


از آغاز جنگ داخلی سوریه در ۲۰۱۱ بیش از ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر تنها به ترکیه، لبنان، اردن و مصر گریخته اند
از آغاز جنگ داخلی سوریه در ۲۰۱۱ بیش از ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر تنها به ترکیه، لبنان، اردن و مصر گریخته اند

سازمان ملل متحد روز سه شنبه اعلام کرد قصد دارد بیش از ۴۵۰ هزار آواره سوری را، که حدود یک دهم آنها در حال حاضر در کشورهای همسایه سوریه بسر می برند، تا پایان سال ۲۰۱۸ در دیگر کشورها اسکان دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد از کشورهای سراسر جهان خواسته است تا پناهجویان سوری را برای سکونت و همچنین به دلایل انسانی، از جمله درمان و تکمیل تحصیلات، بپذیرند.

از آغاز جنگ داخلی سوریه در سال ۲۰۱۱ میلادی، بیش از ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر به ترکیه، لبنان، اردن و مصر گریخته اند. تخمین زده می شود که نیم میلیون نفر هم از اوائل سال ۲۰۱۵ به اروپا، بویژه آلمان، پناه برده اند.

سخنگوی کمیسر عالی آژانس پناهندگان سازمان ملل گفت که قرار است روز چهارشنبه کنفرانسی در سطح وزیران، با تمرکز بر لزوم افزایش مراکز اسکان پناهجویان و نیز نحوه پاسخگویی به نیازهای آنها برگزار شود.

وی در ادامه گفت، برآورد می شود که حدود ۱۰ درصد از مجموع ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار آواره سوری در طبقه بندی "بسیار آسیب پذیر" قرار گیرند؛ که معنای آن این است به بیش از ۴۵۰ هزار محل پذیرش پناهجویان تا پیش از پایان سال ۲۰۱۸ نیاز خواهد بود.

XS
SM
MD
LG