لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۲

نماینده سازمان ملل: جنگ سوریه به یکی از «خطرناک‌ترین لحظات» رسیده است


استفان دی میستورا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه - آرشیو
استفان دی میستورا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه - آرشیو

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه روز چهارشنبه هشدار داد به دنبال بمباران مواضع مخالفان توسط نیروهای دولتی و دخالت بیشتر قدرت‌های خارجی، یکی از «خطرناک‌ترین لحظات» در جنگ داخلی هفت ساله سوریه رقم خورده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، استفان دی میستورا در نشست ویژه شورای امنیت در مورد سوریه گفت «من اکنون چهار سال است که نماینده ویژه هستم، و این یک مقطع خشن و نگران‌کننده و خطرناکی است که تا کنون در این مدت شاهد آن نبوده‌ام.»

هفته گذشته – با حملات نیروهای دولت بشار اسد با پشتیبانی شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران و ارتش روسیه در آخرین مناطق عمده تحت کنترل مخالفان در غوطه شرقی و شمال استان ادلب – به عنوان یکی از خونبارترین مقاطع جنگ سوریه ثبت شد.

پانزده عضو شورای امنیت برای گفت‌وگو بر سر راه‌حلی جدید به منظور پایان دادن به بحران سوریه تشکیل جلسه داده‌اند؛ طرحی که پیش نویس آن را کویت و سوئد ارائه کرده و شامل آتش بس ۳۰ روزه برای امدادرسانی و انتقال مصدومان به مناطق امن است.

وزارت خارجه آمریکا پنجشنبه گذشته، ضمن ابراز نگرانی از حملات اخیر دولت سوریه و این که زیرساخت‌های غیرنظامی شهری از جمله بیمارستان‌ها را هدف گرفته، اعلام کرد که از پیشنهاد سازمان ملل متحد برای توقف یک ماهه درگیری‌ها حمایت می‌کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG