لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۴

سازمان ملل: بدون تضمین امنیتی روسیه کمک ها به حلب ارسال نمی شود


پس از حمله هوایی در یکی از مناطق حلب
پس از حمله هوایی در یکی از مناطق حلب

سازمان ملل متحد روز سه شنبه گفت که طرح روسیه برای آتش بس در حلب به منظور ارسال کمک های انسان دوستانه به آن شهر تحت محاصره نیست، چرا که مسکو و دمشق و دیگر گروه های درگیر، هنوز تامین امنیت امدادگران را تضمین نکرده اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز دولت سوریه نیز هفته گذشته ناگزیر شد تصمیم به صدور مجوز برای ورود امدادگران به شرق حلب را تغییر دهد. سازمان ملل متحد تخمین می زند که ۲۷۵ هزار غیرنظامی و هشت هزار شورشی در این شهر گیرافتاده باشند.

خبرگزاری رویترز به نقل از جنز لارک سخنگوی سازمان ملل متحد نوشت «ما باید از تمام طرف های درگیری تضمین دریافت کنیم و تنها یک اعلام یک جانبه کافی نیست.»

کمیته بین المللی صلیب سرخ گفته است که هنوز معلوم نیست برای گرفتن تضمین امنیتی از تمامی طرف ها از جمله شورشیان مخالف دولت چقدر زمان لازم است.

روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که نیروهای روسی و سوری روز پنجشنبه به مدت هشت ساعت حملات به حلب را متوقف می کنند تا غیرنظامیان و شورشیان شهر را ترک کنند.

حملات هوایی روسیه و سوریه بخش بزرگی از زیرساخت های پزشکی و بیمارستانی حلب را ویران کرده است. به گزارش ملل متحد طی دو هفته از ۲۳ سپتامبر تا هشتم اکتبر، ۴۰۶ نفر در حلب کشته و ۱۳۸۴ نفر مجروح شده اند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG