لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۱۹

سازمان ملل: سوریه از کمک بعنوان اسلحه استفاده می کند


یک مقام ارشد سازمان ملل متحد سوریه را متهم کرده است که از کمک های انسانی بعنوان یک اسلحه جنگی تاکتیکی استفاده می کند.

سازمان ملل متحد گزارش می دهد جنگ بر ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در داخل سوریه اثر گذاشته است و بر این رقم افزوده می شود. ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در داخل دربدر شده اند و بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به کشورهای همسایه گریخته اند.

جان گینگ، مدیر سازمان هماهنگ کننده امور بشر دوستانه ، روز جمعه گفت از آغاز جنگ بیش از ۱۵۰ هزار تن کشته شده اند، و هرماه ۵ هزار تن کشته می شوند.

او گفت " گستره بی رحمی این جنگ بر مردم عادی گیج کننده است» و افزود « توانایی های ما محدود است. همکاران ما جان خود را از دست می دهند، با این حال نمی توانیم به میلیون ها نیازمند برسیم.»

گینگ گفت سازمان ملل متحد و آژانس های آن در کمک به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر ساکنان مناطقی که دسترسی به آنها دشوار است، مشکلات زیادی دارند، و وضع بیش از ۲۴۰ هزار غیر نظامی در نواحی محاصره شده نگران کننده است.

گینگ یاد آور شد بر شمار مجروحین افزوده می شود، اما درمان کافی دریافت نمی کنند. او گفت تدارکات پزشکی بعنوان بخشی از استراتژی محروم ساختن مجروحین از دارو و درمان، از کامیون ها بیرون کشیده می شود. او اینکار را نفرت انگیز نامید و دولت سوریه را مسئول دانست.

گینگ جامعه بین المللی را به حمایت از کوشش های سازمان ملل متحد فراخواند و گفت مردم سوریه برای دریافت غذا، آب، مراقبت های پزشکی و دیگر کالاهای اساسی به کمک خارج نیاز دارند.
XS
SM
MD
LG