لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۴

آمریکا دفاتر ائتلاف ملی سوریه را به رسمیت می شناسد


لوی صافی، سخگوی ائتلاف ملی سوریه در یک کنفرانس در ژنو - آرشیو
لوی صافی، سخگوی ائتلاف ملی سوریه در یک کنفرانس در ژنو - آرشیو
دولت باراک اوباما اعلام کرد دفاتر گروه اصلی اپوزیسیون سوریه در واشنگتن و نیویورک را به عنوان هیئت های نمایندگی دیپلماتیک خارجی به رسمیت می شناسد.

مقامات آمریکایی در دسامبر ۲۰۱۳ ائتلاف ملی سوریه را به عنوان نمایندگان مشروع مردم سوریه به رسمیت شناختند اما تا روز دوشنبه دفاتر این ائتلاف تنها به عنوان دفاتر غیررسمی نمایندگی شناخته می شد.

آمریکا همچنین اعلام کرد کمک های غیرمرگبار به اپوزیسیون سوریه را به ۲۷ میلیون دلار افزایش می دهد. با این اقدام کمک های آمریکا به اپوزیسیون سوریه از زمان تلاش مخالفان برای سرنگونی بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در سه سال گذشته، به ۲۸۷ میلیون دلار می رسد.

اقدام آمریکا در به رسمیت شناختن دفاتر اپوزیسیون سوریه بیشتر اقدامی نمادین است، اما مقامات آمریکایی می گویند این یکی از درخواست های اصلی اپوزیسیون سوریه بوده است که به عقیده آنها باعث حضور گسترده تر و اعتبار بیشتر در نزد مسوولان واشنگتن و سوری های مقیم آمریکا می شود.

تصمیم اعلام شده در روز دوشنبه همزمان با آغاز سفر هیئتی از اپوزیسیون سوریه به رهبری احمد جبرا، رئیس ائتلاف ملی سوریه صورت می گیرد. قرار است او روز پنجشنبه با جان کری، وزیر امورخارجه آمریکا دیدار و گفتگو کند.
XS
SM
MD
LG