لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۳۲

سازمان ملل: نیاز فیلیپین به کمکهای بیشتر


.
.
سازمان ملل متحد می گوید ۱۱ روز پس از توفانی که مرکز فیلیپین را درهم کوبید، هنوز نتوانسته است به نزدیک به یک چهارم کسانی که به کمک های غذایی فوری نیاز دارند برسد.

گزارشگر صدای آمریکا، که روز سه شنبه با پرسنل کمک رسانی ارتش آمریکا به برخی از مناطق آسیب دیده سفر کرد، می گوید قربانیان توفان از کوشش های امدادی استقبال می کنند، اما به اقدامات بیشتر نیاز است.

برنامه جهانی غذا روز سه شنبه گفت به یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار فیلیپینی که به کمک نیاز دارند رسیده است.

در حمله توفان هایان، که با امواج شبیه سونامی و بادهای نیرومند همراه بود و تمامی روستاها را ویران کرد، هزاران تن کشته شدند.

مشکلات زیربنایی، از جمله نبود برق، ارتباطات ضعیف، جاده های غیرقابل عبور و کمبود سوخت، در آغاز از رسیدن کمک جلوگیری می کرد.

اما، تاحدودی به دلیل کوشش های امدادی گسترده آمریکا ، که حدود ۱۲۰۰ سرباز به نواحی توفان زده فرستاده، جریان کمک رسانی شتاب گرفته است.

گزارشگر صدای آمریکا می گوید انتظار می رود در روزهای آینده سربازان بیشتری وارد شوند.

فرمانده نیروی دریایی آمریکا روز سه شنبه گفت بسیاری از راه های زمینی آسیب دیده و از میان رفته است، و اجازه نمی دهد بیش از ۸۰ درصد کمک ها با کامیون تحویل داده شود.

دولت فیلیپین می گوید توفان دست کم ۳۹۴۷ تن را کشت و حدود ۱۲۰۰ نفر مفقود باقی گذاشته است.
XS
SM
MD
LG