لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۲۹

کمک ها به مناطق دور افتاده فیلیپین رسید


با گذشت یازده روز از توفان شدید فیلیپین، کمک های بین المللی به مناطق دور افتاده و آسیب دیده مرکز این کشور رسید.

هلی کوپترهای نظامی آمریکا روز دوشنبه مواد غذایی، آب و دیگر نیازهای روستایان جزیره لیته و دیگر مناطق آسیب دیده را به آسیب دیدگان تحویل دادند.

عملیات امدادرسانی آمریکا تاکنون شامل تحویل ۱۱ تن مواد کمکی بوده است. آمریکا همچنین بیش از ۸ هزار نفر از شهروندان فیلیپین را با استفاده از تجهیزات هوایی به مناطق امن منتقل کرده است.

وزارت دفاع آمریکا می گوید ۱۲۰۰ نفر از سربازان آمریکایی در فیلیپین هستند.

دفتر هماهنگی امور کمک های انسانی سازمان ملل متحد می گوید امدادرسانان بین المللی «تلاش بسیار زیادی» برای کمک رسانی به افراد بیشتری در مناطق آسیب دیده انجام می دهند.

اورلا فاگان، سخنگوی دفتر هماهنگی امور کمک های انسانی سازمان ملل متحد در مانیل گفت ۱۰ تا ۱۲ میلیون نفر برای عبور از شرایط ناشی از توفان ۸ نوامبر به کمک نیاز دارند.

سازمان ملل متحد موانع کمک رسانی را نبود برق، نبود وسایل موثر ارتباطی، و جاده های صعب العبور دانسته و می گوید دشواری عبور از جاده ها با توجه به کمبود سوخت و مسدود شدن راه های ماشین رو، تشدید شده است، اما جاده هایی که خودروهای سنگین می توانند از آنها عبور کنند، تا حد زیادی پاکسازی شده اند.

بنیگنو آکینو، رئیس جمهوری فیلیپین روز دوشنبه به بازدید از مناطق توفان زده ادامه داد و به ساکنان پالو در جزیره لیته کمک هایی تحویل داد. او وعده داده است تا زمانی که از روند امدادرسانی رضایت پیدا نکند، مناطق توفان زده را ترک نکند.

دولت فیلیپین می گوید بر اثر توفان دست کم ۳۹۷۴ نفر کشته و حدود ۱۲۰۰ نفر ناپدید شده اند. بسیاری از ناپدید شدگان در گردباد کشیده شدند.

گردبادی که فیلیپین را در نوردید، یکی از شدید ترین گردبادهایی بوده که تاکنون در جهان ثبت شده استو

دولت آمریکا اعلام کرد ۱۰ میلیون دلار دیگر به فیلیپین کمک می کند که به این ترتیب جمع کمک های آمریکا به ۳۷ میلیون دلار می رسد.
XS
SM
MD
LG