لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۰

سازمان ملل: بحران انسانی حاضر از جنگ جهانی دوم تاکنون بی‌سابقه بوده است


مهاجران سومالیایی که بخاطر خشک سالی مجبور به ترک خانه های شان شده اند.
مهاجران سومالیایی که بخاطر خشک سالی مجبور به ترک خانه های شان شده اند.

سازمان ملل متحد با اشاره به اینکه بحران انسانی در دنیا به بیشترین حد خود از زمان جنگ جهانی دوم رسیده، خواستار کمک های بیشتر در راستای جلوگیری از بروز فاجعه انسانی شد.

بنا به گزارش خبرگزاری بی‌بی‌سی، استفان اوبراین، معاون دبیر کل سازمان ملل در امور انسان‌دوستانه گفت بیش از بیست میلیون نفر در کشورهای یمن، سومالی، نیجریه، و سودان جنوبی در شرف گرسنگی و قحطی قرار دارند.

صندوق کودکان ملل متحد نیز اخیرا هشدار داده که ۱.۴ میلیون کودک در سال جای در اثر گرسنگی جانشان را از دست خواهند داد.

استفان اوبراین گفته است که برای جلوگیری از یک فاجعه انسانی، تا ماه ژوئیه سال جاری به ۴.۴ میلیارد دلار کمک مالی احتیاج است.

آقای اوبراین روز جمعه ۲۰ اسفند ماه با اشاره به وضعیت بحرانی کنونی در جهان خطاب به شورای امنیت سازمان ملل گفت «بحران انسانی که در آغاز سال جاری با آن روبرو شده ایم، از زمان تأسیس سازمان ملل بی سابقه بوده است.»

معاون دبیر کل سازمان ملل در امور انسان‌دوستانه همچنین تأکید کرد که بدون تلاش های هماهنگ شده جهانی، «انسان ها از گرسنگی خواهند مرد و بسیاری دیگر نیز رنج خواهند برد یا از بیماری خواهند مرد.»

تقاضای آقای اوبراین برای کمک های مالی یک ماه پس از تقاضای مشابه انتونیو گوترس، دبیر کل سازمان ملل، آمده که در آن خواستار تلاش های جهانی برای جلوگیری از فاجعه انسانی شده بود.

آقای گوترس ماه گذشته اعلام کرد با وجود کمک های سخاوتمندانه بشردوستان، سازمان ملل در ربع اول سال ۲۰۱۷ تنها ۹۰ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.

آقای اوبراین روز جمعه نیز خواستار کمک های بیشتر برای بروز فاجعه انسانی در چهار کشور مذکور شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG