لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۴

دیدار زلنسکی با پاپ فرانسیس در واتیکان؛ از طرح صلح اوکراین حمایت کنید


ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین روز شنبه در واتیکان با پاپ فرانسیس دیدار و گفت‌وگو کرد و از او خواست تا از طرح صلح اوکراین حمایت شود.

به گزارش آسوشیتدپرس، رئیس‌جمهوری اوکراین از پاپ درخواست کرد تا برای طرح صلح خود - که برای کمک به پایان دادن به جنگ تمام عیار که توسط روسیه در یک سال گذشته راه‌اندازی شده است - حمایت و در بازگرداندن کودکان ربوده شده توسط روسیه، به اوکراین کمک کند.

زلنسکی در حالی که دستش را روی قلبش گذاشته بود گفت که دیدار با پاپ «افتخار بزرگی» است. پاپ فرانسیس که به استقبال رئیس جمهوری اوکراین آمده بود، سپس زلنسکی را به استودیوی پاپ در نزدیکی سالن تماشاگران واتیکان برای شرکت در برنامه تلویزیونی راهنمایی کرد.

زلنسکی، از پاپ فرانسیس به خاطر «توجه شخصی‌اش به تراژدی میلیون‌ها اوکراینی» تشکر کرد. او گفت که با پاپ «درباره ده‌ها هزار کودک ربوده شده اوکراینی صحبت کرده ما باید تمام کوشش خود را برای بازگرداندن آنها به خانه انجام دهیم.»

ماه گذشته نیز نخست وزیر اوکراین، از پاپ درخواست کرد تا در بازگرداندن کودکان از روسیه به اوکراین کمک کند. اما بیانیه واتیکان روز شنبه هیچ اشاره‌ای به این درخواست نمی‌کند و بجای آن واتیکان می‌گوید که این دو شخصیت در مورد «وضعیت انسانی و سیاسی اوکراین ناشی از جنگ در حال وقوع» صحبت کردند.

XS
SM
MD
LG