لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۵

رئیس جمهوری اوکراین آغاز ضدحمله علیه نیروهای روسیه را تایید کرد


ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین
ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، تایید کرد «ضدحمله و اقدامات دفاعی مناسب» علیه نیروهای روسیه‌ای در حال اجرا است اما جزئیات زیادی از تحولات در جبهه‌های جنگ علیه کرملین ارائه نکرد.

زلنسکی نسبت به وضعیت مدافعان اوکراین ابراز خوشبینی کرد و گفت: «همه شرایط روحی مثبتی دارند، این را به اطلاع پوتین برسانید.»

رئیس جمهوری اوکراین در نطق شبانه خود و در ارتباط با جبهه‌های شرقی و جنوبی، از همه سربازان اوکراینی که مواضع خود را نگه می‌دارند و همه کسانی که پیشروی می‌کنند، قدردانی کرد.

در همین ارتباط، رئیس ستاد مشترک ارتش اوکراین روز شنبه گفت درگیری‌های سنگینی در شرق اوکراین به‌ویژه در اطراف باخموت و مارینکا در جریان است و نیروهای اوکراینی روس‌ها را به عقب رانده‌اند. به گفته او، ارتش پوتین همچنان تلفات سنگینی متحمل می‌شود و کرملین سعی می‌کند آنها را پنهان کند.

این مقام ارشد نظامی اوکراینی گفت روسیه ۶۶ حمله هوایی و ٣٩ حمله موشکی انجام داده و در نتیجه آن تعدادی از شهروندان اوکراینی کشته و زخمی شده‌اند و خسارت‌هایی به منازل شهروندان و زیرساخت‌های غیرنظامی و اداری این کشور وارد شده است.

وزارت دفاع بریتانیا نیز روز شنبه از عملیات‌ نظامی عمده اوکراین در جبهه‌های شرقی و جنوبی طی ۴۸ ساعت گذشته خبر داده بود. طبق این به‌روزرسانی، نیروهای اوکراینی پیشرفت‌های خوبی کرده‌اند و موفق به نفوذ در خط مقدم دفاعی روس‌ها در برخی نقاط شده‌اند.

هنوز رسانه‌های مستقل نتوانسته‌اند نفوذ نیروهای اوکراینی به خطوط مقدم دفاعی روس‌ها را تایید کنند.

XS
SM
MD
LG