لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۹

کفه ترازوی جنگ به سود اوکراین سنگین می‌شود؛ آموزش هزاران نظامی اوکراینی توسط متحدان کی‌یف


آرشیو: سربازان اوکراینی در محل آموزش نظامی در جنوب بریتانیا. ۳۰ مهر ۱۴۰۱.
آرشیو: سربازان اوکراینی در محل آموزش نظامی در جنوب بریتانیا. ۳۰ مهر ۱۴۰۱.

به رغم معطوف شدن توجه جهانی به جنگ غزه آموزش نظامی نیروهای دفاعی اوکراین به نقطه عطف مهمی رسیده است و متحدان اوکراین با ادامه آماده‌سازی نیروهای اوکراینی برای نبرد، به تعهدات‌شان برای پیروزی اوکراین در جنگی طولانی عمل کرده‌اند.

پنتاگون می‌گوید که ایالات متحده حدود هجده هزار نیروی نظامی اوکراین را آموزش داده است که بیشتر آنها در آلمان هستند و هزار نفر دیگر نیز در حال آماده‌سازی برای دوره آموزشی هستند.

فرانسه نیز در راستای کمک‌های نظامی اتحادیه اروپا، در حال آموزش هفت هزار اوکراینی در سال جاری است که برخی از آنها در لهستان و برخی دیگر در پایگاه‌هایی در فرانسه آموزش می‌بینند.

هدف اولیه ماموریت اتحادیه اروپا آموزش پانزده هزار سرباز بود، اما از آن هم بسیار فراتر رفته است و اکنون انتظار می‌رود تا پایان سال جاری به سی و پنج هزار سرباز برسد. کمیسیون اتحادیه اروپا می‌گوید که به جز سه کشور از ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا، به اضافه نروژ غیرعضو، به نیروهای اوکراینی دوره‌های آموزشی ارائه داده‌اند.

در بریتانیا، طی ۱۷ ماه گذشته سی هزار سرباز اوکراینی در برنامه آموزشی که لندن می‌گوید از زمان جنگ جهانی دوم بی‌سابقه بوده است، شرکت کرده‌اند.

به گفته اندیشکده آمریکایی «شورای روابط خارجی»، از زمان آغاز تهاجم روسیه به اوکراین ایالات متحده بیش از ۷۵ میلیارد دلار به این کشور کمک کرده‌ است که شامل کمک‌های بشردوستانه، مالی، و نظامی می‌شود.

اتحادیه اروپا و اعضای آن نیز از آن زمان با ارائه جنگ‌افزار و تجهیزات به ارزش حدود ۲۵ میلیارد یورو، به اوکراین کمک کرده‌اند.

منبع: آسوشیتدپرس

XS
SM
MD
LG