لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۷

اوکراین می‌گوید یک آبادی استراتژیک را در جنوب‌شرقی این کشور آزاد کرده است


سرباز اوکراینی در نزدیکی دهکده روبوتین.
سرباز اوکراینی در نزدیکی دهکده روبوتین.

هانا مالیار، معاون وزیر دفاع اوکراین، روز دوشنبه ۶ شهریور اعلام کرد سربازان اوکراین آبادی «روبوتین» در جنوب شرقی کشور را از اشغال نیروهای روسیه آزاد کرده‌اند و تلاش می‌کنند با ضدحملات خود به پیشرفت بیشتری در جنوب دست یابند.

روسیه این خبر را تأیید نکرده است.

یک فرمانده ارتش اوکراین میگوید نیروهای آن کشور معتقد هستند که با تسخیر آبادی «روبوتین» دشوارترین خط دفاعی روسها در جنوب را درهم شکسته اند و اینک میتوانند با آهنگی سریعتر پیشروی کنند.

این آبادی در فاصله ۱۰ کیلومتری جنوب شهرک «اوریخیو» در منطقه «زاپوریژیا» در خط مقدم جبهه و در مسیر منتهی به شهر «تکماک» واقع است. تسخیر «تکماک» که اینک در کنترل روسها است یک اقدام خطیر در راستای پیشروی سربازان اوکراین به سوی دریای «آزوف» خواهد بود.

در همین حال، نیروهای اوکراین در حال پیکار با سربازان روس در شرق اوکراین هستند و آهنگ پیشرفت شان کندتر از حد انتظار بوده است زیرا با زمینهای مین گذاری شده توسط روسها و سنگرهای آنان مواجه شده اند.

خانم مالیار، معاون وزیر دفاع اوکراین، همچنین گفته است که نیروهای کشورش طی هفته گذشته گستره ای در حد یک کیلومتر مربع گرداگرد شهر استراتژیک «باخموت» را بازپس گرفته اند.

در تحولی دیگر، روسیه اعلام کرد که در اوایل وقت دوشنبه یک پهپاد اوکراین را که به سمت شهر مسکو در پرواز بود سرنگون کرده است.

XS
SM
MD
LG