لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۰

روسیه از پیدا شدن «تجهیزات ضبط اطلاعات پرواز هواپیمای پریگوژین» خبر داد


روسیه اعلام کرد «تجهیزات ضبط اطلاعات پرواز هواپیما» و ده جسد را در محل سقوط هواپیمای پریگوژین، پیدا کرده است.

خبرگزاری تاس روسیه اعلام کرد دستگاه‌های ضبط اطلاعات پرواز از محل سقوط هواپیمایی که به مرگ پریگوژین، فرمانده مزدوران واگنر، منجر شد، خارج شده و همزمان کارشناسان پزشکی قانونی در حال انجام آزمایش «دی‌ان‌ای» برای شناسایی ده قربانی سانحه هستند.

گزارش‌ها حاکی است که در میان ده جسد پیدا شده، پیکر یوگنی پریگوژین، فرمانده مزدوران واگنر، توسط بازرسان آژانس فدرال حمل و نقل هوایی روسیه شناسایی و تایید شده است.

جت مسافربری حامل پریگوژین روز چهارشنبه در مسیر مسکو به سن پترزبورگ در حال پرواز بود که سقوط کرد و ده سرنشین آن کشته شدند.

در شرایطی‌که درباره احتمال سقوط این هواپیما گمانه‌زنی‌های بسیاری مطرح می‌شود، سخنگوی کرملین پیش‌تر اعلام کرد که این ادعاها که دولت روسیه دستور قتل پریگوژین را صادر کرده، «مطلقا دروغ» است.

پیش‌تر وال‌‌استریت ژورنال نوشت: «مانند مرگ‌های پیشین رقبای ولادیمیر پوتین، مسکو احتمالا در مورد اینکه چه کسی پریگوژین را کشته است، سردرگمی ایجاد می‌کند. رسانه‌های دولتی روسیه در حال ارائه احتمالات متناقض هستند؛ از مقصر جلوه دادن اوکراین گرفته تا اینکه رقیب پریگوژین بمبی را در هواپیمای او کار گذاشته‌ است.»

یوگنی پریگوژین، رهبر ۶۲ ساله گروه مزدوران واگنر، روز سوم تیر سال‌ جاری با رهبری یک شورش مسلحانه، نیروهای تحت فرماندهی‌اش را از مرز اوکراین تا ۲۰۰ کیلومتری مسکو پیش برد اما در پی توافقی با میانجی‌گری الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس، به شورش خود علیه ولادیمیر پوتین پایان داد.

XS
SM
MD
LG