لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۴

کنسرت حمایتی از اعتصاب غذای وحید بهشتی در مقابل وزارت خارجه بریتانیا


وحید بهشتی
وحید بهشتی

همزمان با چهل و هشتمین روز اعتصاب غذای وحید بهشتی، فعال ایرانی در مقابل وزارت خارجه بریتانیا، گروه موسیقی مشهور ایرانی-بریتانیایی «بلرد ویژن» در جریان یک گردهمایی، در حمایت از از او یک کنسرت اعتراضی برگزار کرد.

آقای بهشتی که برای تروریستی شناخته شدن سپاه پاسداران جمهوری اسلامی توسط دولت بریتانیا، تحصن و اعتصاب غذا کرده، توجه بسیاری از نمایندگان مجلس بریتانیا و رسانه‌های جهانی را به خود جلب کرده است.

سپت آزلی، موزیسین ایرانی-بریتانیایی گروه موسیقی «بلرد ویژن» که فعالیت‌های حقوق‌بشری دارد، و اغلب کنسرت‌های اعتراضی برگزار می‌کند، در این گردهمایی، پشتیبانی از وحید بهشتی و مردم ایران را علت اصلی این کنسرت دانست.

او به صدای آمریکا گفت: «این کار را می‌کنیم تا [صدای ما را] بشنوند و خیلی را وارد این کار می‌کنیم که ما، صدای مردم ایران را دیگر نادیده نگیرند.»

او گفت: دولت‌ها باید نسبت به تروریستی شناخته شدن سپاه پاسداران اقدام کنند، و افزود: «چرا ما بیاییم به آنها بگوییم که این اقدام برای مردم دنیا مهم است.»

سپت آزلی افزود که نمی‌تواند درک کند که پس از این همه کشتار، «اینها هنوز از مردم ایران پشتیبانی نمی‌کنند.»

او گفت هر طور شده و از هر راه ممکن، با اعتصاب غذا و اجرای کنسرت‌های اعتراضی، صدای مردم ایران خواهند بود تا رژیم جمهوری اسلامی سرنگون شود.

سپت آزلی در پایان گفت: «روز و شب، و هر کار که می کنیم برای برادران و خواهران مان در ایران است. آنها هستند که به همه ما در تمام دنیا انگیزه می‌دهند تا پشت شان بایستیم.»

علاوه بر اجرای گروه «بلرد ویژن» و خوانندگان ایرانی دیگر، وحید بهشتی نیز با شرکت‌کنندگان در گردهمایی صحبت کرد و در این مورد که چرا سپاه پاسداران باید در لیست گروه های تروریستی قرار گیرد، توضیح داد.

آقای بهشتی تاکید کرد: «چیزی که برای من مشخص است این است که من این جا را رها نمی‌کنم. این را در روز ۳۳ [اعتصاب غذا] به وزیر امنیت بریتانیا تام توگندات گفتم و هر روز هم این را تکرار می‌کنم.»

آقای بهشتی گفت که اینها باید بدانند که نیروی عظیمی پشت مطالبه قرار گرفتن سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی قرار دارد.

XS
SM
MD
LG