لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۵

گاردین: مسیح علی‌نژاد تحت‌حفاظت ۲۴ ساعته پلیس بریتانیا است


مسیح علینژاد. آرشیو
مسیح علینژاد. آرشیو

نشریه بریتانیایی گاردین در گزارشی اختصاصی می‌نویسد مسیح علی‌نژاد که به لندن رفته است تحت حفاظت ۲۴ ساعته پلیس قرار دارد.

به نوشته گاردین، پلیس متروپولیتن تهدیدات موثقی علیه جان این روزنامه‌نگار و فعال حقوق بشر دریافت کرده است.

طبق این گزارش، مسیح علی‌نژاد که از مخالفان سرشناس جمهوری اسلامی است به نقل از پلیس گفت: «به دلیل سطح تهدیدات، ما در کنار شما خواهیم بود و هر کجا که می روید از شما محافظت می کنیم. بنابراین جدول زمانی برنامه‌های خود را به ما بدهید، ما باید همه چیز را از قبل بدانیم تا برای حفاظت از نزدیک آماده باشیم.»

مسیح علی‌نژاد که مجری برنامه «تبلت» صدای آمریکا است گفت که این سطح محافظت «بسیار تکان‌دهنده بود، زیرا می‌دانم که بریتانیایی‌ها در مورد تهدید به مرگ کمی آرام هستند. اکنون، من معتقدم که سطح تهدید بسیار شدید است و بسیار جدی است. و این نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی واقعاً دولت بریتانیا را در خاک بریتانیا به چالش می‌کشد.»

گاردین می‌گوید پلیس پس از مصاحبه پی‌یر مورگان، مجری مشهور، با علی‌نژاد، این هفته برای دیدن او به اتاق هتلش آمد.

علی‌نژاد گفته است که از توطئه‌های آدم‌ربایی و نقشه ترور جان سالم به در برده است و «بنابراین اصلاً از جان خود نمی ترسم. من زندگی ام را وقف صدا دادن به افراد بی صدا کردم. این هدف من است. اما این ترسناک است. این ترسناک است که جهان آزاد به رژیم تروریستی ایران اجازه تصمیم گیری می دهد.»

علی‌نژاد در سال ۲۰۰۹ ایران را ترک کرد و از سال ۲۰۱۴ در آمریکا زندگی می کند. او با راه اندازی صفحه ای در فیس بوک که از زنان ایرانی دعوت می کرد تا عکس‌های بدون حجاب خود را منتشر کنند.

به نوشته گاردین علی‌نژاد تا روز شنبه در بریتانیا به سر می برد تا با قانونگذاران ملاقات کند و در مورد تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک سازمان تروریستی صحبت کند.

XS
SM
MD
LG