لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۴

حمله یک خودرو به گروهی از مسلمانان در لندن؛ واکنش نخست وزیر بریتانیا


راننده یک ون یکشنبه شب ۲۸ خرداد جمعیتی را که از یک مسجد در لندن بیرون آمده بودند، زیر گرفت.

پلیس اعلام کرد در این حمله یک نفر کشته و دستکم هشت نفر زخمی شده اند؛ هرچند هنوز معلوم نیست تنها قربانی حمله جان خود را بر اثر حمله از دست داده باشد چون پیش از حمله در حال دریافت کمک‌های فوری بوده است.

عامل حمله توسط مردم تحویل پلیس داده شده است.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا اعلام کرد پلیس با این حمله به عنوان یک حمله بالقوه تروریستی برخورد می‌کند.

خانم می روز دوشنبه در مقابل دفتر نخست وزیری به خبرنگاران گفته همه حمله به مسلمانان را محکوم می کنند و دستور العمل امنیتی حفاظت از مساجد مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.

صادق خان، شهردار لندن نیز روز دوشنبه گفت که تدابیر امنیتی در اطراف مساجد در لندن به ویژه تا آخر ماه رمضان افزایش خواهد یافت. او از ساکنان پایتخت خواست در صورت مشاهده رفتارهای ناشی از نفرت، مقامات را با خبر کنند.

شهردار لندن گفت: «پیام من به همه در لندن و در سراسر کشور این است که لطفا اگر در معرض جرائم ناشی از نفرت قرار گرفتید به پلیس خبر بدهید. فکر نکنید جزئی است یا پلیس آن را جدی نمی گیرد. نیروی پلیسی که من مسئول آن هستم به هیچ وجه جرائم ناشی از نفرت را تحمل نمی‌کند.»

مسلمانان سکنه لندن می‌گویند عملکرد دولت مرکزی در مبارزه با افراط گرایی و اسلام هراسی ضعیف بوده است.

لندن در ماه های اخیر صحنه وقوع چند حمله تروریستی مرگبار، از جمله حمله مهاجمان با خودرو و چاقو در نزدیکی پل بزرگ لندن بود، که بعد از بمبگذاری مرگبار ماه گذشته در یک کنسرت موزیک در شهر منچستر رخ داد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG