لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۰۸

پلیس بریتانیا: جمهوری اسلامی بارها برای ربودن یا کشتن افراد در بریتانیا تلاش کرده است


رئیس مبارزه با تروریسم در پلیس کلانشهر لندن، مت جوکس در حال صحبت برای خبرنگاران 
رئیس مبارزه با تروریسم در پلیس کلانشهر لندن، مت جوکس در حال صحبت برای خبرنگاران 

رئیس پلیس مبارزه با تروریسم بریتانیا روز پنجشنبه گفت نیروهای او به طور فزاینده‌ای با تهدیدهای دولت‌های متخاصم مانند روسیه، چین، و جمهوری اسلامی ایران مقابله می‌کنند.

به گزارش رویترز، توجه پلیس مبارزه با تروریسم بریتانیا از سوی گروه‌های اسلامگرا به سمت تهدیدات ناشی از این دولت‌ها تغییر می‌یابد.

حملات یازده سپتامبر ۲۰۰۱ در آمریکا و حملات مرگبار اسلام‌گرایان در بریتانیا، مقابله با توطئه‌های این گروه‌ها را به اولویت پلیس مبارزه با تروریسم تبدیل، و این نهاد منابع خود را روی مقابله با تهدید ستیزه‌جویان داخلی و خارجی متمرکز کرد.

مت جوکس، رئیس مبارزه با تروریسم در پلیس کلانشهر لندن، گفت که توجه اصلی این نهاد به مقابله با تلاش کشورهای خارجی برای خراب کردن یا ترساندن مردم، دست داشتن در توطئه‌های قتل و آدم ربایی در بریتانیا، تغییر کرد.

او گفت که جمهوری اسلامی ایران دست‌کم ۱۵ بار برای ربودن یا حتی کشتن شهروندان بریتانیایی یا افراد مستقر در بریتانیا تلاش کرده است.

جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه بریتانیا، سال گذشته میلادی بلندپایه‌ترین دیپلمات ایران در بریتانیا را به دلیل تهدیدات گزارش شده ماموران جمهوری اسلامی احضار کرد.

XS
SM
MD
LG