لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۴۳

اداره آمار بریتانیا: دو سوم مردم می‌گویند هزینه زندگی افزایش یافته است؛ نرخ تورم به ۵.۴ درصد رسید


آرشیو
آرشیو

بنا بر اعلام اداره آمار بریتانیا، دو سوم مردم این کشور می‌گویند که هزینه زندگی آنها در ماه گذشته و با افزایش نرخ تورم، بالا رفته است.

اداره آمار ملی بریتانیا اعلام کرد در واکنش به افزایش قیمت‌ها، یک سوم از کسانی که گزارش دادند هزینه زندگی آنها افزایش یافته است، مصرف سوخت خود را کاهش داده‌اند و بیش از نیمی هم گفتند که پول کمتری را برای موارد غیرضروری هزینه‌ می‌کنند.

به نوشته رویترز در روز سه شنبه، افزایش قیمت جهانی انرژی، نرخ تورم اصلی بریتانیا را به بالاترین حد در ۳۰ سال گذشته رسانده و اکنون نرخ تورم ۵.۴ درصد است. کشورهای بسیار دیگری نیز به خاطر افزایش قیمت سوخت شاهد رشد قیمت‌ها بوده‌اند.

انتظار می‌رود «بانک انگلستان» نرخ بهره را روز پنجشنبه و در واکنش به افزایش نرخ تورم، افزایش دهد.

پیش بینی می‌شود در ماه آوریل، قیمت سوخت در بریتانیا تا ۵۰ درصد افزایش یابد، و این امر به همراه افزایش سهم‌ مربوط به تامین اجتماعی، موجب هزینه بیشتر در سبد بودجه خانوارها خواهد شد.

دولت بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، به دنبال راه‌هایی برای کاهش افزایش قیمت انرژی برای افرادی است که درآمد کمتری دارند.

از بین کسانی که گفته اند هزینه زندگی آنها افزایش یافته است، ۸۷ درصد می‌گویند که مواد غذایی گرانتر شده است و ۷۹ درصد می‌گویند که هزینه قبض گاز یا برق آنها بیشتر است.

XS
SM
MD
LG