لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۸

ادامه تجمعات اعتراضی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی در شهرهای مختلف ایران


تجمع بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی قزوین
تجمع بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی قزوین

شماری از بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در برخی از شهرهای مختلف ایران بار دیگر در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود دست به تجمع زدند.

بر اساس ویدیوهای منتشر شده در فضای مجازی، این بازنشستگان و مستمری‌بگیران روز یکشنبه ۱۰ بهمن‌ماه در برخی از شهرهای ایران از جمله تبریز، خرم‌آباد، رشت، و قزوین با پهن کردن سفرهای خالی و سر دادن شعارهایی همچون «وعده وعید کافیه، سفره ما خالیه» مقابل ساختمان اداره تامین اجتماعی استان خود تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تجمع‌کنندگان با اعتراض نسبت به سطح نازل حقوق و مستمری‌ها،‌ مشکلات بیمه تکمیلی، و وضعیت بد معیشتی خود، خواهان افزایش دریافتی و همسان‌سازی کامل حقوق‌ها شده‌اند.

گروهی از معترضان روز یکشنبه ۱۰ بهمن در شهر قزوین با پهن کردن سفره‌ خالی مقابل ساختمان تامین اجتماعی شعار «تا حق خود نگیریم از پا نمی‌نشینیم» سر دادند.

بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در شهر تبریز نیز با سر دادن شعارهایی خواستار استعفای علی‌اصغر بیات،‌ رئیس کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی شدند.

در خرم‌آباد هم گروهی از معترضان با سر دادن شعار «گرانی و تورم، بلای جان مردم» در مقابل ساختمان تامین اجتماعی استان لرستان تجمع کردند.

این معترضان در شهر رشت نیز مقابل ساختمان این سازمان با پهن کرده سفره خالی،‌ شعار «گرانی تورم بلای جان مردم» سر دادند و دست به تجمع اعتراضی زدند.

پیشتر صدای آمریکا بر اساس آمارهای رسمی گزارش‌ داده بود که حدود سه میلیون نفر در ایران در فقر مطلق بسر می‌برند و حدود شصت درصد جمعیت ایران زیر خط فقر قرار گرفته‌اند. بحران معیشت و تورم افسارگسیخته در ایران طی سال‌های اخیر به جز اعتراض بازنشستگان، به برگزاری ده‌ها تجمع اعتراضی از سوی معلمان و کارگران نیز منجر شده که این اعتراض‌ها در مواردی با سرکوب شدید و بازداشت فعالان صنفی توسط نهادهای امنیتی مواجه شده است.

XS
SM
MD
LG