لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۷

وزیر اطلاعات اسرائیل به صدای آمریکا: اعتقاد دارم که تغییر در ایران «به زودی» روی خواهد دادگیلا گاملیل، وزیر اطلاعات اسرائیل
گیلا گاملیل، وزیر اطلاعات اسرائیل

گیلا گاملیل، وزیر اطلاعات اسرائیل در پاسخ به صدای آمریکا درباره تغییر در ایران گفت که به باور او چنین تغییری در آینده بسیار نزدیک روی خواهد داد و «مردم» عامل آن خواهند بود.

خانم گاملیل روز چهارشنبه ۱۵ شهریور در لندن با گروهی از نمایندگان رسانه‌های فارسی زبان گفتگو کرد.

وزیر اطلاعات اسرائیل در پاسخ به این پرسش آرش سیگارچی، خبرنگار صدای آمریکا، که «مردم در ایران می‌گویند چرا غرب کمک چندانی به ایرانیان برای مقابله با حکومت جمهوری اسلامی نمی‌کند؟» گفت اعتقاد قلبی دارد که تغییر در ایران «به زودی» روی می‌دهد. خانم گاملیل افزود: «به نظرم این به زودی اتفاق می‌افتد. زودتر از آن چه بتوانیم تصورش را کنیم. چرا که شرایط از درون مردم تغییر خواهد کرد. عامل این تغییر خواهند بود. ... این تغییر از جانب مردم روی خواهد داد.»

او افزود: «این مساله بسیار مهمی است که مردم درک کنند اسرائیل از آنها حمایت می‌کند و پشتیبان آنها است. ما در آینده مشکلات آنها را - از جمله آلودگی هوا، آب، کشاورزی، همه فرصت‌ها، فناوری، و بهداشت - را حل خواهیم کرد.»

گیلا گاملیل، وزیر اطلاعات اسرائیل، به پرسش آرش سیگارچی از صدای آمریکا پاسخ می‌دهد.
گیلا گاملیل، وزیر اطلاعات اسرائیل، به پرسش آرش سیگارچی از صدای آمریکا پاسخ می‌دهد.

وزیر اطلاعات اسرائیل در این نشست گفت که اسرائیل در سالگرد کشته‌شدن مهسا امینی و اعتراضات علیه جمهوری اسلامی با مردم ایران ابراز همراهی و همدردی می‌کند. او گفت: «مهسا امینی یک نماد شده است. او فراخوانی برای همه کسانی است که خواهان تغییر در ایران و آزادی برای ایرانیان هستند.»

خانم گاملیل درباره دلیل حضور خود در لندن گفت که می‌خواهد با اعضای پارلمان بریتانیا درباره ضرورت قراردادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی مذاکره کند.

خبرنگار صدای آمریکا همچنین از وزیر اطلاعات اسرائیل پرسید، «آیا حال که اسرائیل سفارت‌هایی در اطراف ایران دارد، آیا اراده‌ای در دولت این کشور وجود دارد که یک ساز و کار برای ایرانیان مشتاق به سفر به اسرائیل مهیا کند؟» خانم گاملیل در پاسخ گفت: «ما درباره سفر ایرانیان به اسراییل دیدگاه بازی داریم. چه با ویزا، چه بی ویزا. بگذارید این طور بگویم، با توجه به موقعیت من به عنوان وزیر اطلاعات اسرائیل، اگر آنها اجازه داشته باشند، ما خیلی خوشحال می‌شویم.»

وی افزود: «ما از ایرانیان برای سفر به اسراییل و اورشلیم بسیار استقبال می‌کنیم. در آینده از ایران گردشگر خواهیم داشت و شاید هم از اسرائیل به ایران.»

XS
SM
MD
LG