لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۴

سفر وزرای خارجه بریتانیا و آلمان به اسرائیل؛ کامرون: واضح است که اسرائیل تصمیم گرفته به حمله حکومت ایران پاسخ دهد


دیوید کامرون، اسحاق هرتزوگ و آنالنا بائربوک
Photo: Maayan Toaf / GPO
دیوید کامرون، اسحاق هرتزوگ و آنالنا بائربوک Photo: Maayan Toaf / GPO

دیوید کامرون، وزیر امور خارجه بریتانیا صبح چهارشنبه برای گفتگو با مقامات ارشد در پی حمله هوایی جمهوری اسلامی در آخرهفته به اسرائیل وارد این کشور شد.

بریتانیا از جمله کشورهایی بود که به ارتش اسرائیل کمک کرد تا موشک‌ها و پهپادهای شلیک شده جمهوری اسلامی به اسرائیل را رهگیری کند.

اسحاق هرتزوگ، رئیس‌جمهور اسرائیل ورود کامرون را با انتشار تصاویری در شبکه ایکس تایید کرد و نوشت که با کامرون و وزیر خارجه آلمان آنالنا بائربوک «گفتگوی گرم» داشته است.

او در ادامه نوشت: «از شما برای ایستادگی محکم بریتانیا و آلمان در کنار اسرائیل در مواجهه با حمله مذموم ایران سپاسگزارم.»

بائربوک قبلا گفته بود که در تلاش برای کاهش تنش درگیری اسرائیل و جمهوری اسلامی به اسرائیل سفر کرده است.

کامرون که با خبرنگاران در اسرائیل صحبت می‌کرد، گفت: «معلوم است که اسرائیلی‌ها تصمیم می‌گیرند که اقدام کنند. ما امیدواریم که آنها این کار را به گونه‌ای انجام دهند که تشدید تنش تا حد ممکن کم باشد.»

دیوید کامرون، وزیر امور خارجه بریتانیا که در اسرائیل به سر می‌برد می‌گوید واضح است که اسرائیل تصمیم گرفته است به حمله پهپادی و موشکی حکومت ایران پاسخ دهد و او امیدوار است این اقدام به گونه‌ای انجام شود که تشدید تنش به حداقل برسد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کامرون که با خبرنگاران در اسرائیل صحبت می‌کرد، گفت: «معلوم است که اسرائیلی‌ها تصمیم می‌گیرند که اقدام کنند. ما امیدواریم که آنها این کار را به گونه‌ای انجام دهند که تشدید تنش تا حد ممکن کم باشد.»

او افزود که بریتانیا می‌خواهد شاهد تحریم‌های هماهنگ علیه حکومت ایران باشد. کامرون گفت: «آنها باید یک پیام صریح و روشن توسط G7 دریافت کنند.»

روز گذشته مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا گفت که دولت ایالات متحده با رهبران دو حزب کنگره و کشور‌های گروه هفت و سایر متحدان، برای طراحی پاسخی جامع به عنوان یک «راهبرد تلافی‌جویانه یکپارچه» در واکنش به حمله هوایی اخیر جمهوری اسلامی به اسرائیل، همکاری می‌کند.

بنا بر اعلام کاخ سفید، جیک سالیوان روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای گفت هدف از این اقدام پاسخگو‌ کردن جمهوری اسلامی بابت اقدامات بدخواهانه و بی‌ثبات‌کننده‌اش است، و بر موضع قاطع ایالات متحده بر «تعهد به اقدام»، همراه با متحدان و شرکای جهانی و همچنین کنگره، تاکید کرد.

به گفته کاخ سفید، تحریم‌های جدید علیه برنامه‌های موشکی و پهپادی جمهوری اسلامی همراه با تحریم‌های اضافی علیه نهادهای حامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت دفاع در راه است و دولت آمریکا پیش‌بینی می‌کند کشورهای متحد نیز به‌سرعت اقدامات تنبیهی خود را دنبال کنند.

XS
SM
MD
LG