لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۱

استقبال اسرائیل از اقدام اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌های بیشترعلیه سپاه و جمهوری اسلامی


اسرائیل کاتز، وزیر امور خارجه اسرائیل، با استقبال از نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در روز سه‌شنبه گفت «روند مثبتی» به سمت تصویب تحریم‌های تازه علیه برنامه موشکی ایران و نیروهای نیابتی آن در خاورمیانه دیده می‌شود.

او این پیشرفت را «یک دستاورد بی‌سابقه» برای اسرائیل در اتحادیه اروپا خواند و با انتشار پستی در ایکس اعلام کرد که هفته آینده مکانیسمی برای پیشرفت در معرفی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک سازمان تروریستی در شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا ایجاد خواهد شد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه پس از کنفرانس ویدئویی اضطراری وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا گفت این بلوک اروپایی گسترش تحریم‌های جمهوری اسلامی را در پاسخ به حمله تهران به اسرائیل، در دستور کار دارد.

در نشست امروز، وزیران امور خارجه چندین کشور عضو اتحادیه اروپا خواستار گسترش تحریم‌هایی علیه جمهوری اسلامی شدند که عرضه پهپاد به روسیه و تامین جنگ‌افزار به نیروهای نیابتی‌هایش را محدود‌ می‌کند.

حملات «بی‌سابقه» جمهوری اسلامی به اسرائیل که از شنبه شب آغاز و تا بامداد یکشنبه ادامه یافت، با موجی از محکومیت‌های جهانی روبه‌رو شد و علاوه بر بریتانیا، فرانسه و آلمان، رهبران بسیاری از دیگر کشورهای جهان، ضمن تاکید بر لزوم کاهش تنش‌ها، خواستار پاسخگو کردن حکومت ایران شده‌اند.

XS
SM
MD
LG