لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۵۶

محکومیت اسلامگرایان در امارات متحده عربی


دادگاهی در امارات متحده عربی ٦٩ اسلامگرا را به توطئه چینی برای سرنگونی دولت محکوم کرده است.

هشت مظنون که غیابا محاکمه شدند، محکومیت هایی بالغ بر ١٥ سال زندان دریافت کردند. پنجاه و شش نفر، ازجمله خویشاوند یکی ازحکام کشور، به حداکثر ١٠ سال و پنج متهم به هفت سال زندان محکوم شدند.

بیست و پنج مظنون باقیمانده، از جمله ١٣ زن، تبرئه شدند.

فهرست کسانی که مجرم شناخته شدند، وکلای حقوق بشر، پزشکان، دانشگاهیان و رهبران دانشجویی را شامل می شود. اکثرا به گروه اسلامگرای الاصلاح ارتباط داشتند.

دادستان ها می گویند آنها یک شبکه زیرزمینی با ارتباط با اخوان المسلمین تشکیل داده بودند، یا این هدف که کودتایی براه بیاندازند و جامعه نسبتا لیبرال امارات را به یک رژیم اسلامی سخت گیرانه تبدیل کنند.

فعالان حقوق بشراحکام را محکوم کردند. آنها قبلا مدعی شده بودند برخی از متهمان در سلول های انفرادی در مکان های سری بازداشت بودند و برای اعتراف شکنجه شدند. مقامات امارات متحده عربی این اتهامات را رد می کنند.

الاصلاح در سال ١٩٧٤ تاسیس شد. اعضای آن براین باورند که ایدئولوژی اسلامی سخت گیرانه باید جامعه را هدایت کند و در سال های اخیر از شکیبایی مذهبی کشور و غربگرایی آن انتقاد کرده اند.

دولت امارات متحده عربی گروه را شعبه اخوان المسلمین می دانند، هرچند نمایندگانش خلاف آن را ادعا می کنند.

از هنگام قدرت گرفتن اخوان در مصر، بر نگرانی امارات متحده از آن افزوده شده است. رییس پلیس دوبی گفته است یک هدف الاصلاح این است که حکومت اسلامی را در سراسر کشورهای خلیج فارس برقرار کند.

در ماه ژوئن، مقامات اعلام کردند ٣٠ تبعه دیگر امارات و مصری به اتهام تاسیس یک شاخه غیر قانونی اخوان المسلین درکشور محاکمه خواهند شد.
XS
SM
MD
LG