لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۱

آمریکا به تامین‌کنندگان تسلیحات روسیه هشدار داد


ادوات نظامی روسیه. آرشیو
ادوات نظامی روسیه. آرشیو

ایالات متحده روز جمعه به افراد، کشورها و شرکت‌هایی که مهمات در اختیار روسیه می‌گذارند یا از صنعت تسلیحاتی آن کشور حمایت می کنند هشدار داد که علیه آنها تحریم هایی را اعمال خواهد کرد.

این اقدام واشنگتن با هدف افزایش فشار بیشتر بر مسکو به دلیل جنگ اوکراین صورت می گیرد.

والی آدییِمو، معاون وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه در نشستی که برای نخستین بار با حضور مقام هایی از سی و دو کشور برای بحث در زمینه رویکرد روسیه برگزار شد تصریح کرد که واشنگتن آماده است تا اقدامات بیشتری علیه کسانی انجام دهد که در خارج از ایالات متحده تحریم های آمریکا را دور می زنند.

حاضران در این گردهمایی، که شامل نمایندگانی از کشورهای اتحادیه اروپا، کانادا و کره جنوبی بود، در مورد انجام اقدامات برنامه ریزی شدۀ بیشتر علیه مجتمع نظامی-صنعتی روسیه و پیامدهای تحریم های متعدد اعمال شده توسط واشنگتن و متحدانش در واکنش به تهاجم نظامی مسکو به اوکراین بحث کردند. جنگی که تاکنون هزاران کشته و زخمی بر جای گذاشته است.

وزارت خزانه داری آمریکا همچنین هشدار داده است که واشنگتن آماده است تا علیه هر فرد و یا هر شرکت نظامی خصوصی، یا هر گروه شبه نظامی که مهمات یا هر گونه ادوات نظامی دیگر در اختیار مسکو بگذارند یا در حمایت از روسیه در جنگ اوکراین شرکت کنند تحریم هایی را اعمال کند.

علاوه بر وزارت خزانه داری، وزارت بازرگانی و خارجه ایالات متحده نیز هشداری صادر کرده اند که در آن اقداماتی را که تا کنون علیه مجتمع نظامی –صنعتی روسیه انجام گرفته و خطرات و عواقب حمایت های مادی از حمله روسیه به اوکراین را خاطرنشان کرده اند.

بر اساس نسخه ای که از سوی مورگن مویر، قائم مقام اداره « اطلاعات ملی و برای تلفیق مأموریت» آمریکا در این نشست به دست خبرگزاری رویترز رسیده است، ایالات متحده علیه «افزایش استفادۀ روسیه از مهمات با نرخی افسارگسیخته» و روی آوردن مسکو به جمهوری اسلامی ایران و کره شمالی برای دریافت کالاها و تجهیزاتی از قبیل پهپاد، موشک، و مهمات توپخانه ای نیز هشدار داده است.

XS
SM
MD
LG