لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۴

پخش سريال «سرزمين كهن» متوقف شد


بختیاری ها همچنان خواهان پوزش خواهی رئیس صدا و سیما هستند.
بختیاری ها همچنان خواهان پوزش خواهی رئیس صدا و سیما هستند.
تقی سهرابی مدير كل روابط عمومي صداوسيما از متوقف شدن پخش مجموعه تلویزیونی «سرزمین کهن» خبر داده است.

آقای سهرابی در اين زمينه به باشگاه خبرنگاران گفت، «در هفته جاری هياتی به نمایندگی عزت الله ضرغامی، رئيس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی، برای بررسی بازخورد پخش سريال «سرزمين كهن» به برخی استان هاي كشور اعزام می‌شود.

بنا به گفته آقای سهرابی، اين گروه ماموريت دارد ضمن گفتگو با امامان جمعه، نخبگان، مسوولان استان ها و منتقدان [این سریال تلویزیونی] نتيجه بررسی های خود را ارائه دهد.

تقی سهرابی همچنین گفت، پخش سریال تاریخی «سرزمین کهن» تا انجام تحقیقات و تحقق دستورات قبلی رئیس صدا و سیما متوقف شده است. او به چند و چون این «دستورات قبلی» و طول ماموریت هیات یاد شده اشاره ای نکرد.

از آغاز پخش، مجموعه تلویزیونی «سرزمین کهن» خشم وابستگان و دوستداران قوم بختیاری، و مدافعان حقوق اقلیت ها در ایران را برانگیخت. تا کنون تنها چهار بخش از این مجموعه پخش شده است.

در پایگاه های اینترنتی منتسب به ایل بختیاری از این مجموعه به عنوان «لگدمالی جانفشانی بختیاری ها در تاریخ معاصر کشور» یاد شده است.

بختیاری ها بخصوص از آنچه «تحریف تاریخ بختیاری» خوانده اند و نیز از «خدشه دار شدن» دو شخصیت نامدار آن قوم، علیقلی خان سردار اسعد بختیاری، و پسرش جعفرقلی خان از رهبران مشروطه خواه ایران، ناخشنودند، و صریحاً خواهان پوزش عزت الله ضرغامی، رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی بخاطر پخش این سریال شده اند.

سریال «سرزمین کهن» با کارگردانی کمال تبریزی، و بازیگری نیکی کریمی و شهاب حسینی از شبکه سوم سیما پخش می شد.

کمال تبریزی، کارگردان پنجاه و چهار ساله فیلم ها و سریالهای تلویزیونی متعدد، از جمله فیلم کمدی و پر فروش «مارمولک» نیز تا کنون پاسخی به این اعتراضات نداده است.
XS
SM
MD
LG