لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۴

حضور حامیان حکومت در مراسم ۲۲ بهمن؛ رئیسی از «ستمشاهی پهلوی» انتقاد کرد


تظاهرات حکومتی ۲۲ بهمن.
تظاهرات حکومتی ۲۲ بهمن.

ابراهیم رئیسی در سخنرانی ۲۲ بهمن با اشاره به «عفو» شماری از زندانیان و بازداشت‌شدگان، آن را ناشی از «نگاه پدرانه» علی خامنه‌ای دانست و گفت «آغوش ملت» به روی کسانی که به گفته او «در این اغتشاشات فریب دشمن را خوردند» باز است.

رئیس جمهوری اسلامی ایران که روز شنبه ۲۲ بهمن به مناسبت سالگرد استقرار جمهوری اسلامی، در میدان آزادی تهران سخن می‌گفت، با بیان این که «برخی دنبال تطهیر چهره» پهلوی هستند، ادعا کرد که «ایجاد حکومت پهلوی بر خلاف خواست ملت و با کودتا» اتفاق افتاد و «حکومت ستمشاهی پهلوی فقط عقب‌ماندگی را برای ملت و کشور به بار آورد.»

رئیسی اضافه کرد: «ما در ارتباط با حقوق زنان و جایگاه خانواده در جریان، در جایگاه مدعی هستیم»، غرب را متهم کرد که «زن را به ابزار» تبدیل کرده و «برای رسیدن به سود بیشتر از آن علیه خانواده استفاده ابزاری» می‌کند.

ابراهیم رئیسی این اظهارات را در حالی بیان کرد که حدود پنج ماه است اعتراضات سراسری در ایران با محوریت شعار «زن زندگی آزادی» جریان دارد. او معترضان را «کسانی» دانست که «در این اغتشاشات فریب دشمن را خوردند» و ادعا کرد که دولت نیز رویه «پدرانه و حکیمانه رهبر» را در پیش خواهد گرفت.

هم‌زمان با پخش زنده سخنرانی ابراهیم رئیسی، وب‌سایت تلویبیون توسط گروه هکری «عدالت علی» برای کمتر از یک دقیقه هک شد.

در ویدئوی منتشر شده از این هک بیش از ۴۰ ثانیه‌ای، با شرح «چپاول» منابع مالی مردم ایران توسط جمهوری اسلامی، از مردم خواسته می‌شود که پول‌هایشان را «از بانک‌های رژیم خارج» کنند.

در این پیام فردی با نقاب بر صورت خطاب به مردم ایران تأکید می‌کند: «هم‌وطنان، منابع مالی ما ملت ایران به جای بهبود کیفیت زندگیمان توسط تازیان جمهوری اسلامی به چپاول می‌رود.»

گروه «عدالت علی» در این پیام که تاریخ «۲۷ بهمن» بر روی آن نقش بسته، می‌گوید که «با اتحاد راسخ و با انسجام ملی پول‌هایمان را از بانک‌های رژیم فاسد جمهوری اسلامی خارج می‌کنیم. وعده ما در خیابان‌ها.»

در پایان پیام نیز شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای» و «مرگ بر جمهوری اسلامی» داده می‌شود.

گروه هکری «عدالت علی» همزمان با مراسم ۲۲ بهمن صداوسیما را هک کرد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

گروه هکری «عدالت علی» با گرامی‌داشت یاد محمد حسینی و محمدمهدی کرمی، دو تن از معترضان اعدام‌شده، اعلام کرده است که «هم‌وطنان زیادی» به آنها «کمک کردند» تا این هک «دقیقا» حین سخنرانی ابراهیم رئیسی انجام شود.

خبرگزاری کار ایران، ایلنا، هک شدن پخش اینترنتی شبکه خبر را تأیید کرده است.

هرچند رسانه‌های وابسته به جمهوری اسلامی تلاش کرده‌اند جمعیت حاضر در مراسم حکومتی ۲۲ بهمن را «پرشور» نشان دهند، اما برخی تصاویر از حضور اندک جمعیت در این راهپیمایی که با تبلیغات گسترده برگزار می‌شود، حکایت دارند.

برخی شهروندان صحنه‌های تکراری نمایش داده شده در تلویزیون حکومتی را شکار کرده‌اند که یک تصویر به عنوان راهپیمایی در شهرهای متفاوت، پخش شده است.

یک گزارش شهروندی از اصفهان نیز با کنایه به تبلیغات حکومتی، جمعیت اندک شرکت‌کننده در این مراسم حکومتی را نشان می‌دهد.

XS
SM
MD
LG