لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۷

آتش‌سوزی در «مارماریس» ترکیه برای سومین روز متوالی ادامه یافت


آتش‌سوزی جنگلی در ترکیه - آرشیو
آتش‌سوزی جنگلی در ترکیه - آرشیو

ماموران آتش‌نشانی ترکیه، روز پنجشنبه ۲ تیر، برای سومین روز متوالی با آتش‌سوزی جنگلی ناشی از وزش باد که بخش‌هایی از جنگل کاج در نزدیکی یکی از استراحتگاه‌های محبوب در جنوب غربی کشور را در کام خود فروبرده و به زغال تبدیل کرده است، مبارزه کردند.

به گزارش آسوشیتدپرس، بیش از دو هزار و پانصد آتش‌نشان برای مهارکردن شعله‌‌های آتش که روز سه‌شنبه در نزدیکی مارماریس در ساحل دریای اژه آغاز شد، همراه با هواپیماها و هلیکوپترهای آب‌پاش به منطقه اعزام شدند. شعله‌های آتش به خاطر وزش باد به سرعت گسترش یافته است.

به گفته شهرداری، مقامات نزدیک به ۲۷۵ نفر را برای احتیاط و برای ایمنی‌شان از منطقه تخلیه کرده است.

به گفته وزیر جنگلداری ترکیه، حدود ۳ هزار هکتار جنگل تحت تاثیر آتش‌سوزی قرار گرفته ‌است.

وی گفت که علاوه بر هزاران پرسنل، ۴۵ هلیکوپتر آب‌پاش و ۱۲ هوا‌پیمای آب‌پاش در تلاش برای مهار آتش به کمک آمده‌ند. وزیر جنگلداری افزود که قطر پیشنهاد ارسال سه هلیکوپتر آب پاش را داده، در حالی که جمهوری آذربایجان نیز گفته است که یک هواپیمای آب‌پاش اضافی برای آنها ارسال خواهد کرد.

دادستان‌های ترکیه در حال تحقیق و بررسی علت آتش‌سوزی، از جمله ایجاد حریق به طور عمد، بوده‌‌اند.

طولانی شدن شرایط خشکسالی در چندین کشور مدیترانه‌ای، موج گرما در هفته گذشته که حتی تا شمال آلمان رسید، و هزینه بالای سوخت برای هواپیماهای مورد نیاز برای مقابله با آتش‌سوزی، موجب تشدید نگرانی‌های کشورهای اروپایی برای تابستان امسال شده است.

XS
SM
MD
LG