لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۹

هفت زلزله در آب‌های خلیج فارس؛ مصدومیت دست‌کم چهار نفر در کیش


آرشیو
آرشیو

وقوع هفت زلزله روز چهارشنبه در آب‌های اطراف جزیره کیش در جنوب ایران موجب لرزیدن مناطقی در استان‌های هرمزگان و فارس و همچنین دبی و سایر مناطق خلیج فارس شد.

سازمان زمین شناسی ایالات متحده اعلام کرد که شش زمین لرزه در مقیاس‌های ۴ ریشتر تا کمتر از ۵ ریشتر، و همچنین یک زمین لرزه به شدت ۵.۵ ریشتر در نزدیکی کیش رخ داده است.

خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی، ایرنا، می‌گوید وقوع این زمین‌لرزه‌‌ها موجب وحشت و نگرانی مردم در مناطق پیرامونی کانون زلزله از جمله جزیره کیش و جنوب استان فارس شد.

بر اساس این گزارش زمین لرزه‌ها بین ساعت ۱۰ و ۲۵ دقیقه تا ساعت ۱۱ و ۵۲ دقیقه، مناطق چارک و جناح در استان هرمزگان را به لرزه در آورد. مقامات گفته‌اند که تیم‌های ارزیاب مشغول بررسی مناطق مختلف هستند که آیا از زلزله خساراتی دیده‌اند یا خیر. آنها می‌گویند تیم‌های امداد نیز اعزام شده‌اند.

تلویزیون دولتی ایران نیز گزارش داد که مقامات، تیم‌های امدادی را به شهر جناح در استان هرمزگان اعزام کرده‌اند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، به نقل از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گزارش داده است که چهار نفر به خاطر ترس و فرار در هنگام زلزله مصدوم شدند.

آسوشیتدپرس نیز گزارش داده است که مردم در امارات متحده عربی زمین لرزه را احساس کردند. گزارش مشابهی نیز از قطر منتشر شده است.

XS
SM
MD
LG