لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۵

پنج نکته ای که داوطلبان نامزدی انتخابات آمریکا درباره اش سکوت کرده اند


با آن که برنامه بیمه بهداشتی اوباما ماه هاست که محل مانور داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری است و برخی آن را رد کرده و برخی می گویند آن را بهتر خواهند کرد، اما شبکه خبری پی.بی.اس آمریکا پنج موردی را فهرست کرده که داوطلبان به جای پرداختن به آنها، عملا از پاسخگویی طفره می روند.

سهم پرداختی از جیب: میلیون ها شهروند آمریکایی بیمه بهداشت دارند اما اغلب آنان بیش از هر وقت دیگری هزینه مخارج پزشکی خود را از جیبشان می پردازند. سازمان نظرسنجی گالوپ می گوید هزینه بهداشت و درمان از دستمزد پایین و هزینه مسکن پیشی گرفته و به مشکل اصلی مردم آمریکا تبدیل شده است.

گرانی دارو: افزایش قیمت دارو نیز مشکل جدی بیماران است. داوطلبان نامزدی جمهوریخواه و دمکرات درباره این مسئله سخن گفته اند اما این مشکل دلایل ریشه ای دارد. داروسازان می گویند این صنعت پرریسک است و دانشمندان در تلاش هستند به جایی برسند تا دارو را بر اساس نیازهای هر بیمار تولید کنند که خود هزینه ای سرسام آور خواهد داشت.

طول درمان: هر روز در آمریکا ده هزار نفر به ۶۵ سالگی می رسند و واجد شرایط بیمه اجتماعی می شوند. تخمین زده می شود که هفتاد درصد این افراد به مراقبت و درمان طولانی مدت نیاز دارند که روندی بسیار گران است.

بیمه اجتماعی: بیمه اجتماعی به حدود ۵۵میلیون نفر که ۴۶ میلیون نفرشان بالای ۶۵ ساله هستند و ۹ میلیون نفرشان دچار معلولیت، گران تمام می شود. بیمه اجتماعی ۱۴ درصد مخارج بودجه دولت است و با افزایش شمار واجدان شرایط افزایش خواهد یافت.

دندانپزشکی: در سال ۲۰۰۷ یک پسربچه ۱۲ ساله مریلندی بر اثر عفونت دندان و سرایت آن به مغز جان داد. این رویداد بر مشکل خانوارهای کم درآمد آمریکایی در رفتن به دندانپزشکی نور افکند. رعایت نکردن بهداشت دهان ربط مستقیم به بروز مشکلات دیگر در بدن دارد و نداشتن بیمه دندانپزشکی در چرخه ای اسفناک به مشکلات بزرگتر سلامتی منجر می شود.

XS
SM
MD
LG