لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۲۲

آیا ترامپ عوض شده است؟ بهبود نسبی وضعیت ترامپ در هفته گذشته


ترامپ در چند هفته اخیر در نظرسنجی ها سقوط کرده بود.
ترامپ در چند هفته اخیر در نظرسنجی ها سقوط کرده بود.

بعد از چند هفته سقوط نامزد جمهوریخواهان در نظرسنجی ها، مدیر فعالیت های انتخاباتی دونالد ترامپ، هفته گذشته را بهترین هفته برای فعالیت های انتخاباتی او نامید.

در هفته ای که گذشت، دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، با ابراز پشیمانی از بکار بردن "واژگان نامناسب" در سخنرانی های قبلی اش وجهه متفاوتی از خود ارائه داد.

آقای ترامپ همچنین هفته گذشته را صرف جلب توجه رای دهندگان سیاهپوست کرد و گفت حزب دموکرات به آنها خیانت کرده است. آقای ترامپ خطاب به این رای دهندگان سیاهپوست گفت "دیگر چه چیزی مانده که از دست بدهید!"

روز جمعه، ۳۰ مرداد، آقای ترامپ به همراه مایک پنس، نامزد معاونت ریاست جمهوری، به منطقه سیل زده "باتون روژ" در ایالت لوئیزیانا سفر کرد و در انتقال آذوقه هایی که خود به سیل زدگان اهدا کرده به کارگران کمک کرد.

جان بل ادواردز، فرماندار دموکرات لوئیزیانا، روز یکشنبه، ۳۱ مرداد، گفت سفر آقای ترامپ به مناطق تخریب شده کمک کرد تا توجه بیشتری به این ناحیه و مشکلات آن بشود.

آقای ترامپ همچنین در هفته گذشته اشاره کرد حاضر است موضع سفت و سخت خود درباره مهاجرت را ملایم تر کند.

آقای ترامپ پیشتر اعلام کرده بود قصد دارد افرادی را که به صورت غیر قانونی در آمریکا حضور دارند از کشور اخراج کند. اما آقای ترامپ در مصاحبه روز دوشنبه با فاکس نیوز گفت:"ما می خواهیم راه حلی جدی ولی عادلانه پیدا کنیم."

آقای ترامپ در این هفته به چند ایالت جمهوریخواه و همچنین بی طرف سفر خواهد کرد. وی روز دوشنبه در اکرون در ایالت اوهایو سخنرانی خواهد کرد.

مقصد بعدی ترامپ، شهر آستین در ایالت تگزاس، و پس از آن شهر جکسون در ایالت می سی سی پی خواهد بود که دو ایالت جمهوریخواه هستند.

آقای ترامپ روز جمعه این هفته در لاس وگاس سخنرانی خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG