لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۰۷

سفر پرزیدنت ترامپ به بریتانیا همچنان پا برجاست


ملکه الیزابت در سخنرانی آغاز پارلمان بریتانیا اشاره ای به سفر پرزیدنت ترامپ به آن کشور نکرده که عده ای آنرا لغو سفر ترامپ به آن کشور تعبیر کرده اند.

بنا به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، ملکه الیزابت در یک سخنرانی سنتی که به مناسبت آغاز کار پارلمان کشور ایراد می شود از ذکر سفر پرزیدنت ترامپ به بریتانیا خودداری کرده است، اقدامی که برخی آنرا لغو سفر ترامپ به آن کشور تعبیر کرده اند.

این در حالی است که ملکه الیزابت طی همین سخنرانی که روز چهارشنبه ۳۱ خرداد ماه ایراد شد، از سفر شاه فلیپ اسپانیا به آن کشور خبر داده است که قرار است ماه آینده به بریتانیا سفر کند.

طبق سنت بریتانیا، سفر رهبران خارجی به این کشور اغلب در سخنرانی ملکه الیزابت به مناسبت آغاز کار پارلمان اعلام می شود، اما در سخنرانی روز چهارشنبه هیچ اشاره ای به نام آقای ترامپ نشده است.

اما بوریس جانسون، وزیر امور خارجه بریتانیا، روز چهارشنبه به «اسکای نیوز» گفت سفر پرزینت ترامپ به بریتانیا لغو نشده است. به گفته آقای جانسون علت اینکه در سخنرانی ملکه الیزابت اشاره ای به این سفر نشده این است که تاریخ دقیق این سفر هنوز مشخص نیست. آقای جانسون افزود «بنا به رسم، تا زمانیکه تاریخ دقیقی برای سفر رئیس جمهوری تعیین نشده، این سفر در سخنرانی ملکه ذکر نخواهد شد.»

یک مقام ارشد کابینه ترامپ نیز روز چهارشنبه گفت علت عدم اشاره ملکه الیزابت به سفر ترامپ، تاریخ نامشخص این سفر است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG