لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۰

ترامپ می گوید وضعیت مالیاتی او به کسی مربوط نیست


دونالد ترامپ نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه برای ریاست جمهوری آمریکا می گوید وضعیت اوراق و پرداخت مالیاتی او به کسی مربوط نیست و رای دهندگان حق ندارند پیش از انتخابات نوامبر آنها را ببینند.

نشریه پولیتیکو می نویسد ترامپ در مقوله بازپرداخت مالیاتی، که ادعا می کند اداره مالیات بر درآمد از ۲۰۰۲ هر سال حسابرسی کرده،پرخاشگر شده است.

ترامپ و متحدانش مواضع گوناگونی در مورد انتشار بالقوه اسناد برگزیده اند، اما او بطور کلی براین نظر پای بند بوده است که آنها را وقتی حسابرسی ها تمام شد، و امیدوار است پیش از نوامبر باشد، منتشر خواهد کرد.

ترامپ بامداد جمعه در برنامه خبری "صبح بخیر آمریکا"، وقتی مجری برنامه اصرار کرد او چرا اینقدر معطل می کند، حالت دفاعی بخود گرفت و گفت در حالی که هر کاندیدای ریاست جمهوری اوراق مالیاتی خود را از سال ۱۹۷۶ منتشر کرده است، او همچنان تا پس از تکمیل حسابرسی صبر خواهد کرد.

مجری برنامه پرسید آیا رای دهندگان حق دارند اسناد را پیش از انتخابات ببینند یا خیر، و او گفت فکر نمی کند و تنها وقتی حسابرسی تمام شود آنها را نشان خواهد داد.

وقتی مجری سعی کرد ترامپ را وادار سازد نرخ مالیاتی خود را فاش کند، او با ترشرویی گفت "به شما مربوط نیست."

پولیتیکو می نویسد بحث بر سر بی میلی ترامپ به فاش کردن اسناد مالیاتی اش به مساله ای مهم در پیشاپیش نبرد نهایی انتخاباتی بین او و هیلاری کلینتون تبدیل شده است.

کلینتون – که در ارتباط با مساله استفاده از یک ایمیل خصوصی زمانی که وزیر خارجه بود زیر سئوال رفته است –مساله مالیات را به عنوان شیوه ای برای تصویر ترامپ بعنوان یک غول مالی و ثرتمند بی احساس و عاطفه بکار گرفته است.

او روز چهارشنبه در یک گردهمایی در بلک وود، نیوجرسی گفت پیشنهاد مالیاتی ترامپ برنامه است که "توسط یک میلیونر برای میلیونرها" نوشته شده است و به او به دلیل فاش نساختن اوراق مالیاتی اش حمله کرد.

XS
SM
MD
LG