لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۱

تعدیل مواضع ترامپ در مورد مهاجرت و ادامه مخالفتش با سقط جنین


آرشیو
آرشیو

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا در اولین مصاحبه تلویزیونی که از زمان پیروزی در انتخابات در پربیننده ترین زمان روز پخش شد برخی مواضع قبلی خود را نرم تر کرد اما وعده پیشین خود درباره سقط جنین را تکرار کرد.

به نوشته نیویورک تایمز، ترامپ همچنین از توییتر برای مخاطب قرار دادن مخالفانش استفاده می کند که احتمال ادامه استفاده او از شبکه‌های اجتماعی در زمان حضورش در کاخ سفید را باز می گذارد که نحوه صحبت رئیس جمهوری با مردم آمریکا را به طور کلی تغییر خواهد داد.

دونالد ترامپ وعده معرفی یک قاضی مخالف سقط جنین برای حضور در دیوان عالی آمریکا را تکرار کرد.

درباره مهاجرین هم آقای ترامپ گفت مهاجران غیر قانونی که جنایت کار نیستند، «مردم فوق العاده ای» هستند و او پس از اینکه مرزهای آمریکا امن شد درباره آنها تصمیم خواهد گرفت.

او همچنین گفت تصمیم دیوان عالی آمریکا در مورد قانونی بودن ازدواج همجنسگرایان را به عنوان قانونی که حل و فصل شده، پذیرفته و با آن مشکلی ندارد.

دونالد ترامپ همچنین بخش‌های محبوب قانون بیمه سلامت باراک اوباما را تایید کرد که بیمه افرادی که شامل مشکلات جسمی قبلی هستند را الزامی می داند.

اما به نوشته نیویورک تایمز، در حالی که دونالد ترامپ با رسیدن به مرکز سیاست فاصله چندانی ندارد، در یک رشته پیام‌های توییتری یک گزارش همین روزنامه یعنی «نیویورک تایمز» از او را «بد» و «خیلی ضعیف و بسیار غلط» خواند.

آقای ترامپ همچنین روز پنجشنبه در توییتر از اعتراضات سراسری علیه پیروزی اش در انتخابات انتقاد کرد و گفت این اعتراضات توسط «معترضان حرفه ای و به تحریک رسانه‌ ها» صورت گرفته است و آن اعتراضات را «بسیار غیرمنصفانه» خواند. البته بعد این اظهارات خود را تصحیح کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG