لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۵

ترامپ مشاور سابق خود را دروغگو، کم اهمیت و مهره‌ای موقت نامید


از معدود عکسهای منتشر شده از پاپادوپولوس.
از معدود عکسهای منتشر شده از پاپادوپولوس.

پرزیدنت دونالد ترامپ، جرج پاپادوپولوس مشاور امور خارجی سابق خود را بعد از اعترافاتش، مهره ای موقت و کم اهمیت در کمپین انتخاباتی خود خواند. آقای پاپادوپولوس که تحت بازجویی است، اعتراف کرد به ماموران فدرال درباره ارتباطش به روسیه دروغ گفته است.

به گزارش بخش انگلیسی صدای آمریکا، آقای ترامپ که ۷ ماه پیش در یک جلسه گفتگو درباره روابط خارجی پاپادوپولوس را یک فردِ عالی نامیده بود، در توئیت روز گذشته خود او را دروغگو خواند.

آقای پاپادوپولوس در رابطه با دروغگویی به اف بی آی خود را گناهکار دانسته و گفته که تلاش داشته ملاقاتی بین روسها و افرادی از ستاد انتخاباتی برگزار کند اما معلوم نیست که او این ملاقات را برگزار کرد یا اصولا کار خلافی در این زمینه انجام شد یا خیر.

روز دوشنبه هشتم آبان رئیس اسبق کمپین انتخاباتی ترامپ پال منفورت و دستیار او ریک گیتس توسط بازپرس ویژه رسیدگی به دخالت روسیه در انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری آمریکا رابرت مولر در مورد پولشویی و توطئه علیه ایالات متحده تفهیم اتهام شدند و با پرداخت ۱۵ میلیون دلار وثیقه با حکم دادگاه در حصر خانگی بسر می برند.

آقای مولر چهار ماه پیش با عنوان بازرس ویژه، مسئولیت تحقیقات مرتبط با احتمال تبانی بین ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، و روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را بر عهده گرفت.

او پس از برکناری جیمز کومی، رئیس اف بی آی، از سوی معاون وزارت دادگستری به عنوان بازپرس ویژه منصوب شد.

تحقیقات جداگانه ای درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا توسط کنگره ادامه دارد.

در اتهامات این دو نفر هیچ اشاره ای به کمپین انتخاباتی ترامپ نشده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG