لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۵۹

دونالد ترامپ ۲۲ مه به اسرائیل سفر می کند


روزنامه اسرائیلی یدیعوت آخرونوت روز پنجشنبه گفت که پس از بررسی ها، کاخ سفید اعلام کرده است که اولین دیدار رسمی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از اسرائیل برای ۲۲ ماه مه برنامه ریزی شده است.

یک مقام دولت اسرائیل روز چهارشنبه گفته بود که اسرائیل و کاخ سفید مذاکرات اولیه درباره دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از اسرائیل در ماه آینده میلادی را آغاز کرده اند.

به گفته خبرگزاری رویترز دیدار آقای ترامپ ورود شخصی او به عنوان رئیس جمهوری جمهوریخواه جدید آمریکا به تلاش برای حل درگیری های اسرائیل و فلسطینی ها و صلح خاورمیانه است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در ماه فوریه در کاخ سفید با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ملاقات کرد. این یکی از اولین دیدارهای یک رهبر خارجی با آقای ترامپ اندکی پس از آغاز ریاست جمهوری او بود.

پس از سالها تنش میان اسرائیل و آمریکا در زمان دولت باراک اوباما در واشنگتن، آقای نتانیاهو درباره نظرات دونالد ترامپ درباره صلح خاورمیانه نظر مثبتی دارد.

رویترز به نقل از مقام اسرائیلی که نامش را فاش نکرده گفت: «تماس های اولیه ای میان وزارت خارجه اسرائیل و کاخ سفید در جریان است و ۷۰ درصد شانس این وجود دارد که آقای ترامپ به اسرائیل سفر کند.»

دونالد ترامپ گفته است که قصد دارد صلح اسرائیل و فلسطینی ها را دنبال کند.

آخرین دور مذاکرات میان دو طرف در سال ۲۰۱۴ شکست خورد.

محمود عباس رئیس تشکیلات فلسطینی قرار است در سوم ماه مه در واشنگتن با آقای ترامپ ملاقات کند.

XS
SM
MD
LG