لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۷

پرزیدنت ترامپ سامانه کنترل هوایی را به بخش خصوصی واگذار کرد


پرزیدنت ترامپ در آغاز هفته ای که بر وضعیت زير ساختهای آمریکا متمرکز شده است، مسئوليت ادارۀ سامانۀ کنترل هوايی ايالات متحده را به بخش خصوصی واگذار کرد.

پرزیدنت ترامپ در بخشی از تلاش هایش برای بهبود وضعیت زیرساختی کشور، هفته جاری به ایالت اوهایو سفر خواهد کرد تا درباره بهبود وضعیت خاکریزها، سدها، و سدهای سلولی صحبت کند که عواملی کلیدی در نقل و انتقال محصولات کشاورزی آمریکا محسوب می شود.

واگذار کردن سامانه کنترل هوایی به بخش خصوصی بخشی از پیشنهادات این هفته آقای ترامپ بود. وظيفۀ نظارت بر ترافيک هوايی آمريکا در حال حاضر بر عهدۀ دولت فدرال و ادارۀ هوانوردی فدرال آمريکاست.

گری کوهن، مشاور اقتصادی آقای ترامپ، روز دوشنبه به خبرنگاران گفت خصوصی کردن سامانه ترافیک هوایی، به کوتاه شدن زمان پروازها و همچنین صرفه جویی در هزینه سوخت کمک می کند.

پرزیدنت ترامپ قرار است روز جمعه از وزارت ترابری آمریکا دیدار و درباره اصلاحالات مقرراتی در ترمیم جاده ها و خطوط راه آهن صحبت کند.

آقای ترامپ طی تبلیغات انتخاباتی سال گذشته خواستار طرحی یک هزار میلیارد دلاری برای ترمیم زیرساختی کشور شده بود.

بودجه پیشنهادی پرزیدنت ترامپ که در ماه گذشته و برای ترمیم زیرساخت های کشور که منتشر شده بود شامل بودجه ای دویست میلیارد دلاری است به این امید که این هزینه منجر به سرمایه‌گذاری های بیشتر در این حوزه شود.

کاخ سفید همچنین اعلام کرده قصد دارد با ارائه مشوق‌های انگیزشی به دولت های ایالتی آنها را به واگذار کردن امور زیر ساختی به بخش های خصوصی تشویق کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG