لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۹

پرزیدنت ترامپ: مردم ایران متحمل بیشترین رنجها از جمهوری اسلامی شده اند


در یک سخنرانی نمونه در ریاض، پرزیدنت ترامپ خواستار یک ائتلاف از کشورهائی شد که در امر نابودکردن طاعون افراط گرائی دیدگاه مشترک دارند.

پرزیدنت ترامپ می گوید بیرون راندن تروریستها از سرزمینهای زیر کنترل، خشکاندن سرچشمه مالی، و اغوای کاذب ایدئولوژی بزدلانه شان باید مبنائی برای به شکست کشاندن آنها بشود: "اما هیچ بحثی در مورد نابود کردن این تهدید بدون ذکر نام کشوری که این هر سه – پناهگاه امن، حمایت مالی ، و موضع اجتماعی مورد نیاز برای یارگیری- منبع را در اختیار تروریست ها می گذارد، کامل نخواهد بود. این رژیمی است که مسئولیت این همه بی ثباتی در منطقه را بر عهده دارد که البته منظور من ایران است".

پرزیدنت ترامپ یادآور شد که "از لبنان تا عراق و تا یمن، ایران به تروریست ها، شبه نظامیان و دیگر گروههایی که عامل تخریب و آشوب در سراسر منطقه اند، پول، اسلحه، و آموزش می دهد. طی دهه ها ایران، سوخت آتش کشمکش های فرقه گرایانه و ترور را تامین کرده است. از میان اندوه بارترین و بی ثبات سازترین مداخله های ایران می توان به سوریه اشاره کرد. اسد با دل و جرات گرفتن از ایران جنایتهای غیر قابل بیانی را مرتکب شده است."

آقای ترامپ در عین حال خاطرنشان کرد که " قربانیانی که بیشترین رنجها را از رژیم ایران متحمل شده اند خود مردم ایرانند.":

"ایران دارای یک تاریخ و فرهنگ پربار است اما مردم ایران به خاطر آنکه رهبران کشور بیرحمانه به دنبال جنگ و ترور هستند دچار مشقت و سرخوردگی شده اند."

پرزیدنت ترامپ تاکید کرد "همه کشورهای با وجدان بیدار" باید با همکاری، "ایران را منزوی کنند، کمک مالی آن به تروریسم را محکوم سازند، و برای روزی دعا کنند که ایرانیان از حکومتی عادلانه و بحق که سزاوار آنند برخوردار شوند"

XS
SM
MD
LG