لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۸

آمریکا چند فرد چینی و شرکت تایلندی را به دلیل کلاهبرداری مرتبط با کمک‌های اقتصادی کرونا و تهدیدهای بمب‌گذاری تحریم کرد


وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه، هشتم خرداد سه فرد چینی و سه شرکت تایلندی را به دلیل مشارکت در یک شبکه جرائم سایبری شامل تهدید به بمب‌گذاری و ارسال تقاضاهای جعلی برای کمک‌های اقتصادی مرتبط با همه‌گیری کووید-۱۹ که میلیاردها دلار خسارت به دولت زد، تحریم کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت که این افراد و شرکت‌ها به دلیل فعالیت‌های مربوط به «بات نت ۹۱۱ اس۵» تحریم شده‌اند؛ سرویسی که رایانه‌ها را در معرض خطر قرار می‌دهد و باعث می‌شود جرایم سایبری به جای کامپیوترهای مجرمان سایبری در رایانه‌های قربانیان ردیابی شوند.

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی گفت: «این افراد از فن‌آوری بات‌نت مخرب خود برای به خطر انداختن کامپیوترهای شخصی استفاده کردند و به مجرمان سایبری این امکان را دادند تا از کمک‌های اقتصادی که برای نیازمندان در نظر گرفته شده بود سوءاستفاده کنند و شهروندان ما را با تهدیدهای بمب‌گذاری به وحشت بیاندازند».

بر اساس این اطلاعیه، آدرس‌های آی‌پی در معرض خطر با تهدیدهای بمب‌گذاری در سراسر آمریکا در تیرماه ۱۴۰۱ مرتبط بودند.

بات‌نت ۹۱۱ اس‌۵، حدود ۱۹ میلیون آدرس آی‌پی را در معرض خطر قرار داد و با ارسال ده‌ها هزار تقاضای تقلبی برای دریافت کمک‌های اقتصادی مرتبط با دوران کرونا میلیاردها دلار ضرر به دولت ایالات متحده آمریکا زد.

XS
SM
MD
LG