لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۲

پرزیدنت ترامپ: دوران سوءاستفاده تجاری جهان از آمریکا به پایان رسیده است؛ هفت قرارداد تجاری منصفانه بزرگ در دستور کار است


پرزیدنت ترامپ در جریان کنفرانس خبری روز دوشنبه در محوطه کاخ سفید
پرزیدنت ترامپ در جریان کنفرانس خبری روز دوشنبه در محوطه کاخ سفید

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، اعلام کرد دولت او مشغول کار بر روی هفت قرارداد تجاری منصفانه است تا دیگر هیچ کشوری نتواند از ایالات متحده سوءاستفاده کند.

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه ۱۷ شهریور ماه در جریان یک کنفرانس خبری در محوطه کاخ سفید گفت: «ما توافق‌های تجاری منصفانه‌ای تصویب می‌‌کنیم و در حال حاضر مشغول کار روی هفت قرارداد تجاری منصفانه هستیم.»

رئیس جمهوری آمریکا افزود: «منظورم از منصفانه، قراردادهایی است که برای کشور ما [آمریکا] منصفانه باشد؛ چون کشور ما توسط همه کشورها - از دوست گرفته تا دشمن - به میزانی باورنکرنی مورد سوءاستفاده قرار گرفت.»

پرزیدنت ترامپ در رابطه با چین گفت: «هیچ ‌کشوری در هیچ مقطعی از تاریخ ما به اندازه چین از ما سوءاستفاده نکرده است. ما سال‌ها و دهه‌ها، میلیاردها دلار در معامله با چین از دست دادیم ... و در مقابل هم هیچ‌چیز دریافت نکرده‌ایم. آن‌ها پول ما را گرفتند و صنایع نظامی خود را قدرتمند کردند و ... جای خوش‌شانسی است که من نیز نیروهای نظامی خود را ارتقا دادم وگرنه تا حالا در مقابل چین بسیار ضعیف می‌بودیم.»

رئیس جمهوری ایالات متحده افزود: «در حوزه تسلیحات هسته‌ای بسیار جلوتر [از چین] هستیم و تسلیحات هسته‌ای‌‌مان را به روز کرده‌ایم. هرچند به امید خدا هیچ‌وقت مجبور به استفاده از آن نخواهیم شد.»

پرزیدنت ترامپ افزود: «ما این رابطه را تغییر می‌دهیم که از آن بیشتر خواهید شنید. ما میلیاردها دلار از دست دادیم و اگر با آنها معامله نکنیم، این میلیاردها دلار را هم از دست نمی‌دهیم. به آن می‌گویند جداسازی [تجاری] و در مورد آن بیشتر خواهید شنید.»

پرزیدنت ترامپ: دوران سوءاستفاده تجاری جهان از آمریکا به پایان رسیده است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00
XS
SM
MD
LG