لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۰

کاخ سفید: پرزیدنت ترامپ از اخراج مردم آمریکا از خانه‌های‌شان در طول همه‌گیری کرونا جلوگیری می‌کند


آرشیو - پرزیدنت دونالد ترامپ در کاخ سفید
آرشیو - پرزیدنت دونالد ترامپ در کاخ سفید

کاخ سفید با انتشار گزاره‌برگی در تارنمای رسمی خود، ضمن اشاره به چند نکته کلیدی در حفاظت از حقوق مستاجران و مالکان آمریکایی در طول همه‌گیری جهانی کرونا، تاکید می‌کند که پرزیدنت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، همه توان خود را به کار می‌بندد تا شهروندان آمریکایی در طول همه‌گیری جهانی کرونا مجبور به تخلیه خانه‌های‌شان نشوند.

در این گزاره برگ به نکات زیر اشاره شده است:

جلوگیری موقت از به اجرا درآمدن احکام تخلیه: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در تلاش است تا اجرای احکام تخلیه شهروندان آمریکایی از خانه‌های‌شان در طول همه‌گیری کووید۱۹ را موقتاً متوقف کند.

 • به دنبال یک فرمان اجرایی صادره توسط پرزیدنت ترامپ، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا به منظور جلوگیری از گسترش کووید۱۹، از اختیارات خود استفاده می‌کند تا به طور موقت و تا پایان سال ۲۰۲۰، جلوی اخراج مردم از خانه‌هایشان را بگیرد.
 • تحت دستور مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، آن دسته از مستاجران آمریکایی که شرایط خاصی دارند، تمام تلاش خود را برای پرداخت اجاره خانه‌های‌شان کرده‌اند، از دولت کمک خواسته‌اند، و اگر از محل سکونتشان بیرون رانده شوند، جایی برای زندگی نخواهند داشت، را نمی‌توان از خانه‌های‌شان بیرون کرد.

در عین حال در این گزاره‌برگ تاکید شده است، کسانی که از این کمک بهره می‌برند، کماکان موظف هستند که اجاره خانه معوقه خود را مطابق با اجاره‌نامه بپردازند و این توقف موقت شامل بیرون کردن مستاجران در صورت ارتکاب جرم، تهدید کردن سلامت و ایمنی سایر ساکنان ساختمان، آسیب رساندن به ملک، و جرایم مشابه دیگر نمی‌شود.

 • هدف از این فرمان، استفاده از اختیار دولت فدرال در پیشگیری از اخراج مردم از خانه‌هایشان در طول همه‌‌گیری است، امری که می تواند موجب تشدید و ازدیاد شیوع کووید۱۹ شود.
 • در طول همه گیری، مهم و ضروری است که مردم مکانی برای قرنطینه، انزوا، و رعایت فاصله‌گیری اجتماعی داشته باشند و بیرون راندن مردم از محل زندگی‌شان، این تلاش را تضعیف می‌کند.

حفاظت از شهروندان آمریکایی: پرزیدنت ترامپ کمک‌های گسترده‌ای را برای نگاه داشتن مردم آمریکا در خانه‌های‌شان در طول مقابله با کووید۱۹ کرده است.

 • مقامات دولت پرزیدنت ترامپ با دنبال کردن و اجرای فرمان اجرایی رئیس جمهوری آمریکا از صاحب‌خانه‌ها و مستاجران آمریکایی برای حفظ خانه‌های‌شان در طول همه‌گیری کرونا، پشتیبانی می‌کنند.
 • هفته گذشته، وزرات مسکن و توسعه شهری آمریکا اعلام کرد که مهلت قانونی توقف اخراج مستاجران و سلب مالکیت خانه‌های مردم را تا پایان سال جاری تمدید می‌کند.
 • وزارت مسکن و توسعه شهری آمریکا در حال حاضر ۷ میلیارد دلار به دولت های ایالتی و محلی اهداء کرده است که می تواند به عنوان کمک در پرداخت کرایه خانه و مقابله با افزایش بی‌خانه شدن مستاجران در طول همه‌گیری باشد.
 • وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز با درخواست گسترده برای کمک به مستاجرین و برنامه های دیگر، مبلغ ۱۴۲ میلیارد دلار کمک مالی به صندوق امداد ویروس کرونا اختصاص داده است.

کمک رسانی: در طول همه گیری جهانی، پرزیدنت ترامپ ارائه کمک به شهروندان آمریکایی که دچار مشکلات مالی هستند را در الویت قرار داده است.

 • وزارت مسکن و توسعه شهری آمریکا خدمات مشاوره در اختیار مالکان، مستاجران، و بانک‌ها قرار داده است و دستور‌العمل‌هایی را برای کمک به آنها در طول همه‌گیری کرونا منتشر کرده است.
 • پرزیدنت ترامپ با موفقیت توانست برای ده‌ها میلیون شهروند آمریکایی - شامل خانواده‌ها و کارکنانی که از نتیجه همه‌گیری کرونا در شرایط اقتصادی بدی به سر می برند - کمک مالی ارسال کند.
 • پرزیدنت ترامپ همچنین برای ادامه پرداخت حقوق بیکاری به شهروندانی که در طول همه‌گیری کرونا بیکار شده‌اند، تلاش‌های زیادی کرده است.
XS
SM
MD
LG