لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۰

هرانا: توماج صالحی همچنان از تماس تلفنی، ملاقات حضوری و خدمات پزشکی محروم است


توماج صالحی، رپر معترض
توماج صالحی، رپر معترض

ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران روز شنبه اعلام کرد توماج صالحی، خواننده رپ اعتراضی طی روزهای اخیر ممنوع‌الملاقات و تماس شده و با وجود حال نامساعد جسمی، از رسیدگی مناسب پزشکی محروم مانده است.

خبرگزاری هرانا بیستم آبان به نقل از یک منبع نزدیک به خانواده این زندانی که «دوران محکومیت خود را بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در زندان دستگرد اصفهان سپری می‌کند» اضافه کرد که توماج از حدود سه روز پیش تاکنون به دستور مسئولان زندان از تماس تلفنی و ملاقات با اعضای خانواده و وکیل خود محروم مانده و حق دریافت هیچگونه وسیله‌ای را از خارج از زندان را ندارد و از انجام فعالیت‌های ورزشی در زندان نیز محروم شده است.

براساس این گزارش، توماج صالحی چند ماه پس از بازداشت، در مراحل بازجویی مورد ضرب و شتم قرار گرفت که پای راست، انگشتان دست چپ و چشم راست وی آسیب دید. او کماکان از جراحات وارده رنج می‌برد و از رسیدگی پزشکی مناسب و اعزام به بیمارستان محروم مانده؛ امری که موجب نگرانی خانواده و نزدیکان او شده است.

به گزارش هرانا، این زندانی سیاسی که اکنون بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در اندرزگاه یک (بند مالی) زندان دستگرد اصفهان به‌سر می‌برد حدود یک ماه پیش در پی درگیری با هم‌بندیان خود از اندرزگاه دو به اندرزگاه یک زندان دستگرد منتقل شد.

توماج صالحی تیرماه امسال در شعبه یکم دادگاه انقلاب اصفهان به شش سال و سه ماه حبس، ممنوعیت خروج از کشور، محرومیت از تهیه و تولید آثار موسیقی و خوانندگی و همچنین دو سال حضور الزامی در دوره‌ های مدیریت رفتار و مهارت دانش، محکوم شد.

او اوایل آبان ماه ۱۴۰۱، در ارتباط با اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. خبرگزاری‌های حکومتی مدعی شدند، بازداشت وی در هنگامی که او قصد خروج غیرقانونی از مرزهای غرب کشور را داشته، صورت گرفته است. ادعایی که توسط نزدیکان او تکذیب شد.

توماج صالحی، خواننده رپ اعتراضی و شهروند اهل شاهین شهر استان اصفهان است که در پرونده قبلی خود در سال ۱۴۰۰ بابت اتهامات «توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام» به ۶ ماه حبس و جزای نقدی محکوم شده بود.

XS
SM
MD
LG