لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۰

یک آژانس سازمان ملل از حمله هزار نفر به انبارهای کمک‌های بین‌المللی در غزه خبر داد


حمله هزاران نفر در غزه به انبار کمک‌های بشردوستانه
حمله هزاران نفر در غزه به انبار کمک‌های بشردوستانه

یک آژانس سازمان ملل روز یکشنبه اعلام کرد که هزاران نفر به انبارهای کمک در غزه حمله کردند تا مواد غذایی و «اقلام اساسی برای بقا» را با خود ببرند که نشان از اوج گرفتن استیصال و شکسته شدن نظم عمومی سه هفته پس از آغاز جنگ بین اسرائیل و شبه‌نظان حماس است که غزه را در کنترل دارند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، تانک‌ها و پیاده نظام ارتش اسرائیل در آخر هفته، زمانی که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، «مرحله دوم» جنگ را اعلام کرد، سه هفته پس از تهاجم وحشیانه حماس به اسرائیل، به غزه حمله زمینی کردند. تهاجم زمینی گسترده زمانی انجام شد که اسرائیل از هوا، زمین و دریا به غزه حمله کرد.

بمباران - که توسط ساکنان غزه به عنوان شدیدترین بمباران این دوره از جنگ توصیف شد - در اواخر روز جمعه اکثر ارتباطات در این منطقه را از بین برد و تا حد زیادی ۲/۳ میلیون نفر از مردم غزه را از جهان قطع کرد. به گفته شرکت‌های مخابراتی محلی، گروه حمایت از دسترسی به اینترنت «نت‌بلاکس» و تأییدیه‌های موجود، ارتباطات برای بسیاری از مردم غزه در اوایل روز یکشنبه برقرار شد.

آژانس پناهندگان فلسطینی سازمان ملل متحد، خدمات اولیه را به صدها هزار نفر در غزه ارائه می‌کند. مدارس آن در سراسر این قلمرو به پناهگاه‌های مملو از فلسطینی‌هایی تبدیل شده‌اند که به دلیل جنگ آواره شده‌اند. به گفته این آژانس، اسرائیل تنها به قطره کوچکی از کمک‌ها از مصر اجازه ورود داده است که بخشی از آن در یکی از انبارهایی که شکسته شده بود ذخیره شده بود.

XS
SM
MD
LG