لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۶

درخواست دوباره ارتش اسرائیل برای تخلیه شمال غزه


حمله زمینی اسرائیل به غزه ادامه دارد.
حمله زمینی اسرائیل به غزه ادامه دارد.

ارتش اسرائیل بار دیگر درخواست «فوری» از غیرنظامیان غزه برای حرکت به سمت جنوب را صادر و اعلام کرد که ارتش اسرائیل «بین تروریست‌ها و غیرنظامیان تمایز قائل می‌شود.»

اسرائیل می‌خواهد به «فوریت» غیرنظامیان در بخش شمالی غزه را به سمت جنوب حرکت دهد. ارتش اسرائیل اعلام کرده است که در حال «حرکت به مرحله بعدی» جنگ با «گروه تروریستی» فلسطینی حماس در غزه و گسترش عملیات است.

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل می‌گوید: «غیرنظامیان در شمال غزه، باید موقتاً به جنوب غزه که منطقه امن‌تری است نقل مکان کنند تا بتوانند آب، غذا و دارو دریافت کنند.»

هاگاری تاکید کرده که فردا دوشنبه «کمک‌های بشردوستانه به غزه به رهبری مصر و ایالات متحده افزایش خواهد یافت.»

هاگاری گفته است: «اسرائیل در جنگی است که آن را آغاز نکرده و به دنبال آن نبوده است و نبرد اسرائیل با حماس است نه با مردم غزه.»

به گفته این سخنگوی ارتش اسرائیل حماس از مردم غزه به عنوان «سپر انسانی» استفاده و در داخل و زیر ساختمان‌های غیرنظامی فعالیت می‌کند به این دلیل که «می‌دانند ارتش اسرائیل بین تروریست‌ها و غیرنظامیان تمایز قائل می‌شود.»

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل نیز، روز شنبه، ۶ آبان، گفت که نیروهای اسرائیلی وارد مرحله دوم جنگ با حماس در غزه شده‌اند.

مرحله دوم جنگ با عملیات زمینی زیر پوشش حملات هوایی در حالی آغاز شد که فرماندهان ارتش اسرائیل گفتند که در حال تدارک برای حمله زمینی طولانی مدتی هستند که شبه‌نظامیان حماس را از نوار غزه محو کنند.

نتانیاهو روز گذشته در یک کنفرانس خبری در تل آویو هشدار داد که جنگ طولانی و دشوار خواهد بود و درخواست اسرائیل را از غیرنظامیان فلسطینی برای تخلیه شمال نوار غزه، تکرار کرد. او افزود: «ما فقط در آغاز راه هستیم. ما دشمن را روی زمین و زیر زمین نابود خواهیم کرد.»

XS
SM
MD
LG