لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۳

وزارت دفاع ایالات متحده: کمک‌رسانی از اسکله موقت در غزه از سر گرفته شد


سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده، پنتاگون، اعلام کرد که بیش از ۶۵۶ متریک تن، ۱.۴ میلیون پوند، کمک از طریق اسکله ساخته شده توسط این کشور در غزه، ساعاتی پس از شروع دوباره عملیات کمک رسانی در روز پنجشنبه ۳۱ خرداد، تحویل شد.

به گزارش وب سایت وزارت دفاع ایالات متحده، پت رایدر گفت که این اسکله مجدداً از روز چهارشنبه در ساحل غزه لنگر انداخته است.

پیشتر اعلام شده بود که این اسکله موقت به دلیل شرایط بد آب و هوا به اشدود اسرائیل منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری ها، گروه‌های امدادرسان می گویند که این اسکله، فشار بر اسرائیل برای باز کردن بیشتر گذرگاه‌های مرزی زمینی که که به گفته آنها، برای کمک رسانی بسیار سازنده‌تر هستند، کم کرده است.

سخنگوی زارت دفاع ایالات متحده همچنین گفت که از زمان افتتاح این اسکله موقت در حدود ۵ هفته گذشته، ۱۷ ماه‌مه برابر با ۲۸ اردیبهشت، بیش از ۴۱۰۰ تن یا ۹.۱ میلیون پوند غذا و کمک از طریق دریا تحویل و در غزه تخلیه شده است.

اسکله شناور موقت غزه که با دستور جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و توسط ارتش ایالات متحده ساخته و ۲۸ اردیبهشت ماه در سواحل غزه مونتاژ شد چند روز بعد از نصب در تاریخ ۸ خرداد‌ماه به علت خسارت ناشی از طوفان به طور موقت به بندر اشدود در اسرائیل منتقل و پس از تعمیرات، روز ۱۸ خرداد بار دیگر با موفقیت به نقطه اتصال در غزه مستقر شد.

ایالات متحده از آغاز جنگ اسرائیل و حماس در غزه در تلاشی بی‌وقفه با همکاری شرکای بین‌المللی خود از مسیرهای مختلف زمینی، هوایی و دریایی در حال رساندن کمکهای بشردوستانه و رفع نیازهای اولیه مردم غیرنظامی غزه بوده است.

XS
SM
MD
LG