لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۱۰

کرایه حمل و نقل کالا ۳۰ درصد افزایش یافت؛ پیش‌بینی افزایش تا ۵ درصدی قیمت‌ها


قیمت حمل و نقل جاده‌ای کالاها افزایش یافت.

بر اساس اعلام رسانه‌های ایران ستاد تنظیم بازار با افزایش ۳۰ درصدی نرخ جابجایی کالا در بخش حمل و نقل عمومی جاده‌ها موافقت کرد و کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند این افزایش تاثیر ۵ درصدی بر قیمت تمام شده کالا و خدمات داشته باشد.

بر همین اساس داریوش امانی رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در نامه‌ای خطاب به مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌های سراسر کشور این افزایش قیمت را ابلاغ کرده است.

کارشناسان این افزایش را زمینه ساز افزایش مجدد قیمت کالا و خدمات می‌دانند. موضوعی که سال گذشته نیز مورد تاکید قرار گرفت و بر قیمت‌ها هم تاثیر گذاشت. دهم اردیبهشت ماه نیز سیدعلی حسینی، رئیس کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی، در گفت‌وگو با روزنامه «ایران» درباره تأثیر افزایش نرخ حمل بر قیمت کالا گفت: «هزینه کرایه حمل سه تا پنج درصد بر قیمت نهایی کالا تأثیر دارد و این درصد ناچیز است.»

۲۶ اردیبهشت ماه نیز احمدرضا عامری مدیرعامل اتحادیه تعاونی های مسافربری از افزایش قیمت بلیت اتوبوس بین شهری از امروز ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ خبر داد.

در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه نیز محمد محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: «ستاد تنظیم بازار با افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیط پروازهای داخلی موافقت کرد.»

کرایه حمل و نقل عمومی شامل تاکسی و مترو و اتوبوس نیز از ابتدای اردیبهشت ماه با افزایش تا ۶۰ درصدی همراه بوده است.

XS
SM
MD
LG