لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۵۴

معترضان تایلندی به دفتر نخست وزیر نزدیک شدند


مخالفان دولت علیه دولت شعار می دهند - ۲ دسامبر ۲۰۱۳
مخالفان دولت علیه دولت شعار می دهند - ۲ دسامبر ۲۰۱۳
با عقب نشینی نیروهای امنیتی در بانکوک، پایتخت تایلند، معترضان به مقر پلیس و دولت رسیدند. نیروهای امنیتی گفته اند خواهان برخورد با معترضان نیستند.

اعتراضات روز سه شنبه در نزدیکی «خانه دولت» که دفتر نخست وزیر و مقر پلیس در آن است، با مقاومتی روبرو نشدند.

پیشتر پلیس موانع سیم خاردار را از اطراف ساختمان های دولتی جمع آوری کرده بود، اقدامی که به نظر می رسد تغییر استراتژی پلیس پس از چند روز برخورد خشونت آمیز با معترضان باشد.

کامرونویت توپکراجاناگ، رئیس پلیس گفت نیروهایش از گاز اشک آور استفاده نمی کنند و به آنها دستور داده شده است همسو با سیاست دولت برای عدم برخورد با معترضان، عقب نشینی کنند.

نخست وزیر تایلند پیشتر گفته بود با معترضانی که خواستار برکناری او هستند، برخورد نمی کند. اما روز دوشنبه مقامات برای پراکنده کردن معترضان خیابانی که قصد اشغال ساختمان های بیشتر دولتی را داشتند، از گاز اشک آور، ماشین های آبپاش و گلوله های پلاستیکی استفاده کردند.

یینگلاک شیناواترا، نخست وزیر تایلند روز دوشنبه با تقاضای معترضان برای کناره گیری او از دولت و واگذاری آن به یک شورای غیر انتخابی مخالفت کرد.

در درگیری های اخیر تایلند دست کم ۴ نفر کشته و تعداد بیشتری مجروح شده اند.
معترضان نخست وزیر تایلند را متهم می کنند که دست نشانده برادرش، تاکسین شیناواترا، نخست وزیر سابق تایلند است که به فساد متهم شده و در خارج از کشور به سر می برد.
XS
SM
MD
LG