لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۶

ارتش تایلند به معترضان هشدار می دهد


بیش از یک هزار سرباز و پلیس تایلندی روز پنجشنبه، برای جلوگیری از تظاهرات اعتراضی، یکی از شلوغترین تقاطع های بانگوک را بستند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، در حالی که مقام های نظامی گفته اند اجازه نخواهند داد هیچ تظاهراتی علیه کودتای هفته پیش برپا شود، کامیون های پراز سرباز تمام خیابان ها و راه های منتهی به میدان بنای یادبود پیروزی در پایتخت را بستند، و بیش از ۱۲ دستگاه وانت زندان پلیس در امتداد میدان پارک شدند.

تظاهرات ضدکودتا عموما کوچک و بدون رهبری بوده است، اما معترضین برای گردهمایی بزرگی در روز پنجشنبه برنامه ریزی کرده بودند و مردم را به تجمعی عظیم در روز یکشنبه فرا خواندند.

قائم مقام پلیس ملی تایلند با بیان این که دیگر مجوزی برای اعتراضات کوچک صادر نخواهد شد گفت ۹ گروهان سرباز و پلیس - حدود ۱۳۵۰ نفر - در محل مستقر شده اند و اگر معترضان تاکتیک های خود را تغییر ندهند، ارتش وارد عمل خواهد شد.

پیشتر در روز پنجشنبه، در بخش دیگری از بانگوک، حدود ۱۰۰ دانشجو در یک تجمع اعتراضی علیه کودتا در محوطه دانشگاه تاماسات شرکت کردند.

دراین میان، کانال های تلویزیونی خبری خارجی مانند سی ان ان و بی بی سی مسدود شده اند. رسانه های داخلی نیز یا بسته شده یا به خودسانسوری پرداخته اند. ارتش گفته است از انتشار مطالب اینترنتی اگر تحریک آمیز تلقی شود، جلوگیری خواهد کرد.

یک مقام وزارت اطلاعات وفناوری ارتباطی روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت دولت از یک شرکت ژاپنی ارائه دهنده سرویس پیام رسانی فوری درخواست خواهد کرد در بازداشتن کاربران از ارسال مطالبی که ارتش محرمانه تلقی می کند، همکاری کند.
XS
SM
MD
LG