لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۴۱

راننده کامیون حامل اجساد هشت مهاجر غیرقانونی به قاچاق انسان متهم شد


جیمز متیو بردلی، راننده کامیونی که در آن اجساد هشت مهاجر پیدا شده است، در این پرونده مجرم شناخته شد
جیمز متیو بردلی، راننده کامیونی که در آن اجساد هشت مهاجر پیدا شده است، در این پرونده مجرم شناخته شد

پلیس ایالت تگزاس روز یکشنبه در کامیونی که در مقابل یک فروشگاه پارک شده بود هشت جسد پیدا کرد. راننده این کامیون به خاطر مرگ این افراد که مهاجران احتمالا غیرقانونی بودند رسما به قاچاق انسان متهم شد.

به گفته پلیس ایالت جنوبی تگزاس این کامیون در پارکینگ فروشگاه زنجیره ای « وال‌مارت» در شهر سن آنتونیو در تگزاس پارک شده بود. پلیس پس از بررسی این کامیون و باز کردن درهای آن با چندین مهاجر روبرو شد که هشت تن از آنها جان باخته بودند.

بنا به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، راننده این کامیون روز دوشنبه دوم مرداد به خاطر مرگ این هشت مهاجر متهم شد و امکان دارد با مجازات اعدام روبرو شود.

جیمز متیو بردلی، مردی ۶۰ ساله اهل ایالت فلوریدا، راننده کامیون مذکور روز دوشنبه عصر در دادگاه فدرال به خاطر انتقال غیرقانونی مهاجران به منظور کسب درآمد که به مرگ آنها منجر شده، متهم شده است.

چارلز هود، رئیس ادارۀ آتش نشانی شهر سان آنتونیو، می گوید دستکم ۲۸ نفر، از جمله چندین کودک، زنده از کامیون بیرون آورده شدند که ۱۷ تن از آنها دچار عواقب ناشی از گرمازدگی شده اند.

ویلیام مک منوس، رئیس پلیس شهر سان آنتونیو، روز یکشنبه گفته بود به این پرونده در چارچوب جرایم قاچاق انسان رسیدگی خواهد شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG