لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۱

پایان گروگانگیری ده ساعته در یک کنیسه در تگزاس؛ مرد مسلح کشته شد


تا ساعات‌ها ماموران در حال تلاش برای آزادی گروگان‌ها بودند.
تا ساعات‌ها ماموران در حال تلاش برای آزادی گروگان‌ها بودند.

در آمریکا، یک گروه نخبه از ماموران پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، شنبه شب، ده ساعت بعد از یک گروگانگیری در کنیسه‌ای در ایالت تگزاس، به آنجا حمله کردند تا سه گروگان باقی‌مانده یک مرد مسلح را آزاد کنند.

رئیس پلیس شهر کولی‌ویل، مایکل میلر، در یک کنفرانس خبری گفت که همه گروگان‌ها شنبه شب به سلامت آزاد شدند و مرد مسلح نیز کشته شد.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا صبح یکشنبه و پس از آزادی گروگان‌‌ها در بیانیه‌ای ضمن تقدیر از تلاش ماموران، خطاب به «هر کسی که می‌خواهد تنفر در این کشور را گسترش دهد» گفت «ما مقابل یهودی‌ستیزی و رشد افراط‌گرایی در این کشور خواهیم ایستاد.»

فرد مسلح، پس از مختل کردن مراسم مذهبی یهودیان، گروهی‌ از آنها را بیش از ۱۰ ساعت گروگان گرفته بود تا اینکه ماموران گروگان‌ها را آزاد کردند.

مقامات گفتند که فرد مسلح ابتدا چهار نفر از جمله یک خاخام را گروگان گرفته بود و یکی از گروگان‌ها شش ساعت بعد سالم آزاد شد.

وزارت خارجه بریتانیا در پاسخ به گزارش اسکای نیوز تایید کرد که فرد کشته شده شهروند بریتانیا بوده است. رویترز می‌نویسد که وزارت خارجه بر یتانیا به صراحت نگفته است که مرد بریتانیایی کشته شده همان فرد مسلح است. پلیس فدرال آمریکا نیز از تایید دلیل کشته شدن مرد مسلخ خودداری کرد و گفته است که تحقیقات جریان دارد.

رویترز می‌نویسد که جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، در جریان این گروگان‌گیری قرار گرفت.

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل گفت که برای امنیت گروگان ها دعا می‌کند.

یک مقام آمریکایی به شبکه آمریکایی ای‌بی‌سی نیوز گفت که فرد گروگان گیر گفته بود که خواستار آزادی عافیه صدیقی، یک عصب شناس پاکستانی است. عافیه صدیقی به اتهام تیراندازی به نیروهای آمریکایی و ماموران اف‌بی‌آی در سال ۲۰۱۰، در حال گذراندن حکم ۸۶ سال زندان در ایالات متحده است.

رویترز می‌نویسد که شورای روابط آمریکایی-اسلامی که یک گروه مدافع مسلمانان ایالات متحده است، اقدامات فرد گروگان‌گیر را محکوم کرد.

XS
SM
MD
LG