لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۷

هک آیفون یکی از متهمان تروریستی ۱ میلیون دلار خرج روی دست اف‌بی‌آی گذاشت


جیمز کومی، رئیس پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی در یک سخنرانی این موضوع را فاش کرد.
جیمز کومی، رئیس پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی در یک سخنرانی این موضوع را فاش کرد.

رئیس پلیس فدرال آمریکا می گوید، این اداره بیش از یک میلیون دلار برای هک کردن تلفن آیفون یکی از مهاجمان در حمله تروریستی سال گذشته در شهر سان برناردینو ایالت کالیفرنیا هزینه کرده است.

جیمز کومی رئیس اف‌بی‌آی، که در یک همایش امنیتی در لندن سخن می گفت، به روشنی به این مساله اشاره نکرد. وقتی او درباره این که اف‌بی‌آی از یک شرکت خصوصی برای شکستن قفل امنیتی آیفون استفاده کرده سخن گفت، از او پرسیده شد که چقدر این کار برای اف‌بی‌آی هزینه داشته است.

آقای کومی تنها گفت اگر او همچنان رئیس اف‌بی‌آی باشد، پولی که داده اند معادل حقوق او در هفت سال و چهار ماه آینده است. خبرنگاران آسوشیتدپرس با بررسی اسناد مالی و حقوق رئیس اف‌بی‌آی، به این نتیجه رسیدند که حقوق هفت سال و چهار ماه رئیس اف‌بی‌آی، مبلغی بیش از یک میلیون دلار می شود.

رئیس اف‌بی‌آی افزود گرچه اف‌بی‌آی از دعوای قضایی علیه شرکت اپل برای شکستن قفل این تلفن صرف نظر کرده است، بحث بر سر حقوق شخصی افراد در جامعه باید ادامه یابد.

آقای کومی مشخصاً اظهار نظری نکرد که آیا اطلاعات هک شده از این تلفن به تحقیقات در باره این حمله تروریستی که حدود پنج ماه پیش رخ داد، کمک کرده است یا خیر؛ اما گفت این مبلغ می ارزید و تحقیقات ادامه دارد.

XS
SM
MD
LG